بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، وب سایت رسمی بوندسلیگا 5 دلیل برای کارآمد بودن فلیک در این مقطع برای جایگزینی کواچ ارائه داده است.

بایرن مونیخ در یک دیدار طوفانی با نتیجه 4-0 دورتموند را شکست داد و فاتح دِر کلاسیکر شد. مدیر بایرن مونیخ، کارل هاینتس رومنیگه پس از اتمام این دیدار درباره جانشین دائمی کواچ گفت تا اطلاع ثانوی هانسی فلیک به عنوان سرمربی موقت تیم به کارش ادامه خواهد داد.

 

1. دو بازی و دو پیروزی

پس از شکست 5-1 مقابل آینتراخت فرانکفورت، کواچ از سرمربیگری بایرن مونیخ اخراج شد و دستیار او هانسی فلیک به طور موقت جانشین او شد، اما اعتماد زیادی به او از طرف هواداران وجود نداشت. قهرمان 8 سال اخیر بوندسلیگا در اولین دیدار با هدایت فلیک در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در مرحله گروهی به مصاف تیم سرسخت المپیاکوس رفت و با یک پیروزی 2-0 خانگی در فاصله 2 بازی تا اتمام این مرحله، صعود خود به مرحله حذفی این رقابت ها را مسجل کرد. تنها 3 روز بعد باواریایی های احیا شده رقیب مستقیم خود در راه کسب قهرمانی بوندسلیگا، یعنی دورتموند را با نتیجه قاطع 4-0 درهم کوبیدند. از نظر کسب نتیجه چگونه می‌توان از این بهتر عمل کرد؟

 

2. به ثمر رساندن 6 گل

در مورد آمار گلزنی چطور؟ علیرغم داشتن خط آتش بسیار قدرتمند، در طی 65 مسابقه که نیکو کواچ هدایت بایرن مونیخ را عهده‌دار بود همواره آنها موقعیت های گلزنی فراوانی را به راحتی از دست می‌دادند تا اینکه در نهایت کواچ شغل خود را از دست داد. قهرمان 28 دوره بوندسلیگا در مقابل تیم نه چندان قدرتمند آگزبورگ به نتیجه‌ای بهتر از تساوی 2-2 دست پیدا نکرد، آنهم در شرایطی که آنها 24 موقعیت گلزنی را در این دیدار بر روی دروازه حریف ایجاد کردند. حتی در مقابل تیم تازه صعود کرده اونیون برلین نتیجه‌ای بهتر از یک برد خفیف 2-1 نگرفتند. این ها را با 2 بازی اخیر این تیم با هدایت فلیک مقایسه کنید، در دیدار مقابل المپیاکوس آنها با 11 شوت در چهارچوب موفق به به ثمر رساندن 2 گل شدند و در دیدار حساس مقابل دورتموند آنها با تنها 5 ضربه داخل چارچوب موفق شدند 4 مرتبه دروازه حریف را باز کنند.

 

3. بدون گل خورده

پس از سپری شدن 10 هفته از بوندسلیگا دروازه بایرن مونیخ 16 مرتبه باز شده بود، که این آمار برای تیم هایی که در نیمه بالای جدول هستند اصلاً مناسب نیست. از فصل 2008/09 که یورگن کلینزمن از هدایت باوارایی ها اخراج شده بود، این بدترین آمار دفاعی آنها در تمامی این سال ها است. فلیک با ایجاد یک تغییر درخشان در دفاع تیم و حضور یک هافبک دفاعی در پست دفاع میانی، باعث شد قهرمان لیگ یونان حتی موفق به زدن یک شوت به سمت دروازه مانوئل نویر هم نشود، آنها از همین ترفند در مقابل دورتموند هم استفاده کردند و باز هم حتی یک شوت به سمت چارچوب دروازه مانوئل نویر زده نشد، آن هم در مقابل تیمی که در 10 مسابقه قبلی خود در لیگ موفق به زدن 23 گل شده بود. این آمار و نتایج یادآور جمله معروف سرالکس فرگوسن است : "دفاع خوب جام ها را به ارمغان می‌آورد".

 

4. فرمول برنده شدن

فلیک به اندازه‌ای ترکیب تیم را در این 2 مسابقه تغییر داده است که می‌توان متصور بود این دوران ماه عسل برای آنها ادامه دار باشد. تغییرات او تنها محدود به تغییر ترکیب به سیستم 4-2-3-1 نیست، او چینش بازیکنان را به طور محسوسی تغییر داده و برای اولین بار در این فصل بایرن مونیخ 2 دیدار پیاپی را با ترکیبی مشابه به میدان رفت. یک دفاع وسط در سمت راست دفاع به میدان رفت (بنجامین پاوار)، یک هافبک دفاعی در دفاع میانی (خاوی مارتینز)، یک دفاع چپ در دفاع میانی (داوید آلابا) و یک وینگر جوان در پست دفاع چپ ظاهر شد (آلفونسو دیویس) که آنها در کنار یکدیگر یک سپر را مقابل دروازه نویر تشکیل دادند. یاشوا کیمیش برای تشکیل خط هافبک میانی 2 نفره به زوج خود در تیم ملی آلمان، یعنی لئون گورتسکا پیوست، در حالیکه توماس مولر به پست شماره 10 برگشت و میان دو وینگر جوان و سرعتی، یعنی سرژ گنابری و کینگزلی کومان قرار گرفت. نتایج آنها بسیار روحیه بخش بوده است و لواندوفسکی با به ثمر رساندن 3 گل، مهره بدون جایگزین باوارایی ها در خط حمله بوده است.

5. در اختیار داشتن حمایت رختکن

شکی نیست که بازیکنان بایرن مونیخ لبخند می‌زنند و گوش های فلیک سرخ می‌شود. فلیک از سال 2006 تا 2014 دستیار یوآخیم لوو در تیم ملی آلمان بود، یاشوا کیمیش از شخصیت او که به عنوان دستیار فاتح جام جهانی 2014 شده بود و ایده های مشخصش تمجید کرده بود، در حالیکه نویر از خصوصیت کار کردن با تمام وجود هافبک سابق بایرن مونیخ تعریف کرده بود. بخشی از تیم بایرن مونیخ را بازیکنانی تشکیل داده‌اند که در تیم ملی آلمان زیر نظر فلیک قهرمان جهان شده‌اند، و فلیک در میان آنها دارای مقبولیت است، بخصوص که تعدادی از آنها توسط کواچ بسیار کم مورد استفاده قرار می‌گرفتند. نیاز به گفتن نیست که یک رختکن خوشحال می‌تواند به دستیابی بایرن به اهداف بزرگش در اروپا، بوندسلیگا و جام حذفی کمک شایانی کند.

منبع
برچسب ها: هانس دیتر فلیک
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.