بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، اسطوره فوتبال آلمان در یادداشتی طولانی به تمجید از اولی هوینس پرداخته است.

روز جمعه و در جلسه سالانه باشگاه بایرن مونیخ، اولی هوینس با ریاست این باشگاه وداع خواهد کرد. در همین رابطه بکن باوئر یادداشتی برای خداحافظی با این مدیر موفق و دوست قدیمی نوشته است.

به گزارش وب سایت رسمی بایرن مونیخ، فرانتس بکن باوئر در این یادداشت با این کلمات از زحمات هوینس تشکر کرده است:


اولی عزیز!

در همین ابتدا باید بگویم بایرن مونیخ بدون تو به جایگاه فعلی اش نمی رسید. وقتی تو کارت را در بایرن شروع کردی من هم کنارت بودم (سال 1970). ما به همراه تیم ملی آلمان از جام جهانی مکزیک برگشتیم. در آن روزها تو و پل برایتنر مثل دوقلو بودید. ما به دنبال همکاری با تو بودیم و در نهایت یک تیم شدیم. این آغاز دوران طلایی بایرن در دهه 70 بود. بار اول که تو را دیدم گفتم عجب ورزشکاری! توانایی های تو خیلی زود در باشگاه میوه داد. سرعت باورنکردنی، اراده ات برای کار تیمی،‌ آگاهی ات از محل حضور هم تیمی هایت و تمام کنندگی عالی تو. تو یک زوج خوب با گرد مولر ساختی. من زوجی بهتر از مولر و هوینس ندیدم. تو یک رهبر بودی و از همان موقع مثل یک مدیر عمل می کردی.

همه تو را با گل هایت برابر اتلتیکومادرید و پنالتی ات در فینال یورو 1976 به یاد می آورند. من باید اعتراف کنم مقصر بودم. ما تازه از تغییر قانون در بازی با چکسلواکی باخبر شده بودیم. اینکه برنده بازی با پنالتی ها مشخص می شود. ما برای پنالتی زدن تمرین نکرده بودیم. هلموت شون، سرمربی وقت مانشافت گفته بود من باید زنندگان پنالتی ها را مشخص کنم. من گفتم نفر پنجم خواهم بود ولی اعتماد به نفس نداشتم. تو نمی خواستی پنالتی بزنی ولی متقاعدت کردم. تو شایسته بالاترین احترام هستی. حالا همه ضربات پنالتی در آن بازی سال 1976 را فراموش کرده ایم.

آرزو می کردم چند سال بیشتر بازی می کردی ولی تاریخچه حضور تو در مدیریت بایرن مونیخ در تاریخ فوتبال ماندگار است. تو باشگاه را خانواده خود تصور کردی و به همه کمک کردی و در برابر حمله کنندگان ایستادی. بازیکنان همیشه می توانستند راحت با تو حرف بزنند. همه از تو متشکر هستند. نقطه قوت تو گاهی به پاشنه آشیلت تبدیل می شد. تو گاهی خیلی تند واکنش نشان می دادی. شاید گاهی بهتر بود یک نفس عمیق بکشی و بعد واکنش نشان دهی. چه می گویم؟ خود من هم همین اخلاق را دارم. بیا صادق باشیم. اگر در مورد فوتبال احساساتی نمی شوی باید بروی شطرنج بازی کنی! به شطرنج بازها توهین نمی کنم ولی فوتبال از احساسات عمیقی که در این ورزش وجود دارد تغذیه می کند.

بایرن مونیخ بدون تو غیر قابل تصور است. تو نمی توانی این باشگاه را ترک کنی. تو تجربه هایت را در اختیار همه اعضای باشگاه قرار خواهی داد. اولی هوینس یک نعمت الهی برای آلمان و بایرن مونیخ بود. تلاش و وسواس زیاد تو برای انتخاب جایگزین نشان می دهد آینده باشگاه هم در قلب تو جای دارد. با شخصیت هایی چون هربرت هاینر و اولیور کان من باور دارم فرصت داریم موفقیت هایمان را ادامه دهیم. من در مورد آینده باشگاه خوش بینم. مخصوصا به این خاطر که تو به عنوان مشاور در هیات مدیره بایرن باقی می مانی. تو بازنشسته نمی شوی.

منبع
برچسب ها: فرانتس بکن باوئر اولی هوینس
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.