بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، ژابی آلونسو به بیان دلیل انتقالش به بایرن مونیخ پرداخت.

آلونسو که یکی از بهترین هافبک‌های قرن 21 بود و فوتبالش را از آکادمی رئال سوسیداد شروع کرد، پس از رقم زدن کارنامه‌ای باشکوه که همه عناوین قهرمانی باشگاهی و ملی را شامل می‌شود، کفش‌هایش را آویخت و همان طور که انتظار هم می‌رفت، خیلی زود وارد عرصه مربی گری شد. آلونسو حالا سرمربی تیم دوم سوسیداد است.

به گزارش دیلی میل، آلونسو در زمان بازیگری، کار با مربیان بنام زیادی را تجربه کرد. او تابستان سال 2014 و بلافاصله پس از دهمین قهرمانی رئال مادرید در اروپا، راهی بایرن مونیخ شد تا زیر نظر پپ کار کند. ژابی می‌گوید:

“ انتقال ژابی آلونسو به بایرن مونیخ؟ بی نهایت مشتاق بودم تا رمز و راز گواردیولا را بدانم. پپ مربی‌ای است که باعث می‌شود بازیکنانش طوری حس کنند که حریف را بهتر از خودش می‌شناسند. گواردیولا یک انگیزه و اشتیاق ذاتی و بی انتها دارد. یک فصل در فوتبال، بازی‌ای طولانی است ولی پپ تا آخرین لحظه، اصلا نشانی از خستگی بروز نمی‌دهد. همیشه گوش به زنگ و هوشیار بود. این نگرش پپ شاید به مسافتی که ساق پای بازیکنان طی می‌کنند، آنگاه که دویدن اهمیت دارد، چند متری اضافه کند.
 

“ کلوپ؟ از بازی مقابل تیم‌های او لذتی نبردم چون به شدت پرفشار و جنگنده هستند و تقریبا شما را می‌شکنند. بازی با دورتموند کلوپ مثل این بود که انگار او می‌خواست شما در یک قفس باشید. می‌خواست شما را به دام بیندازد. یک فشار و پرس سازمان یافته در زمین اجرا می‌شد. من همواره تحت فشار بودم. از فضا و اتمسفر حاکم بر این دست بازی‌های بزرگ واقعا لذت بردم به خصوص دورتموند چون بازی‌های بسیار مهمی بودند ولی چالش شکست دادن دورتموند، بسیار دشوار بود.

منبع
برچسب ها: ژابی آلونسو پپ گواردیولا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.