بایرنی ها 2
بایرنی ها

هواداران بایرن مونیخ از رابطه این باشگاه با کشور قطر انتقاد کرده و می‌گویند باشگاه‌شان نباید با کشوری که حقوق بشر را نقض می‌کند رابطه نزدیک داشته باشد.

باشگاه بایرن مونیخ که اردوی تمرینی زمستانی خود را در قطر برگزار کرده در آلمان و در میان هواداران خود با انتقادهای زیادی مواجه شده است. هواداران بایرن از اینکه باشگاه محبوب‌شان با کشور قطر که از آن به عنوان ناقض حقوق بشر یاد می‌شود رابطه‌ای نزدیک و نه چندان شفاف برقرار کرده ناراحت هستند و به آن انتقاد می‌کنند.

 

به دعوت هواداران بایرن، دو کارگر مهاجر نپالی در جمع آنها حاضر شده و تجربه خود از کارگری در قطر را مطرح کردند. بعد از آن هم گروهی از هواداران بایرن به استراتژی باشگاه و رابطه‌اش با قطر اعتراض کردند و از آن به عنوان مخفی‌کاری یاد کردند.

 

در این مراسم یک کارگر جوان نپالی که در قطر کار میکرد به دعوت هواداران درباره وضعیت کارگران مهاجر در قطر و شرایط بسیار دشوار زندگی‌شان صحبت کرد. این برنامه توسط یکی از سازمانهای هواداری مهم بایرن مونیخ به عنوان یار دوازدهم ترتیب داده شده و صد نفر با دعوت این سازمان در مراسم شرکت داشتند.همچنین  یک بحث و گفتگو هم با عنوان "قطر، حقوق بشر و بایرن مونیخ – دست بده و دهنت را ببند؟" برگزار شد.

 

البته این انتقادها تازگی ندارد و بایرن مونیخ چند سال است که به خاطر روابطش با دوحه مورد انتقاد قرار می‌گیرد. هواداران پرشور بایرن در سکوهای جنوبی بارها بنرهایی باز کرده و به این رابطه اعتراض کرده‌اند. یکی از مهمترین انتقادها به برگزاری اردوهای تمرینی در دوحه است،  اتفاقی که امسال زمستان هم برای دهمین بار افتاد. دیگر انتقاد مهم این دسته از هواداران قرارداد اسپانسرینگ با هواپیمایی قطر است. اما حالا انتقادها به سطح بالاتری رسیده و برای اولین بار دو کارگر مهاجر در مونیخ مقابل دوربین‌ها قرار گرفتند و به نمایندگی از دو میلیون کارگر مهاجر در قطر صحبت کردند.

 

بنر هواداران بایرن در اعتراض به ارتباط بایرن با هواپیمایی قطر

 

اما ماجرا به همین ختم نشد. دو کارگر نپالی بعد از ظهر به شورای شهر مونیخ رفتند تا در مقابل نمایندگان شورا صحبت کنند. آنها قرار است روز شنبه هم با نماینده مونیخ در مجلس آلمان دیدار کنند. هیچیک از این دو کارگر مهاجر حاضر نشدند از آنها عکسی گرفته شود یا در مطبوعات به نام‌شان اشاره شود.

منبع
برچسب ها: قطر
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.