بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، هافبک سابق بارسلونا و فعلی بایرن مونیخ، از شرایطش در تیم آلمانی می گوید.

تیاگو در بایرن مونیخ به یکی از بهترین هافبک های حال حاضر فوتبال اروپا تبدیل شده است، او در این فصل توانسته بیش ترین تعداد دریبل موفق را میان بازیکنان 5 لیگ معتبر اروپایی، به نام خودش ثبت کند. تیاگو آلکانتارا همچنین در جریان پیروزی 3 بر 0 بایرن مونیخ مقابل چلسی هم 90 دقیقه برای تیمش به میدان رفت. 

به گزارش موندو دپورتیوو، تیاگو در مصاحبه ای گفت: 

“ اینگونه نیست که سبک بازی من تنها برای بارسلونا مناسب باشد. در نوع بازی من، مهارت های برزیلی در غالب یک پیووت (هافبکی که بین خط دفاع و خط هافبک بازی می کند) وجود دارد. در بارسلونا به شما فلسفه چگونه فوتبال بازی کردن را یاد می دهند، اما بقیه چیز ها را خودتان باید یاد بگیرید. از نظر من، سبک های فوتبالی مختلفی در جهان وجود دارد. در این ورزش، همه چیز به کنترل توپ مربوط نمی شود. در خیلی از مواقع شما باید ابتدا کنترل حرکاتتان را به دست بگیرید. کنترل توپ زمانی کابرد دارد که شما به بهترین نوع ممکن آنرا آموزش دیده و یاد گرفته باشید. این تعریفی است که من از وازه کنترل دارم، باید اجازه دهید تمام آموخته هایتان اجرایی شوند. 
 

تیاگو ادامه داد: 

“ در میانه میدان، شما خیلی اوقات زمان کافی برای شناسایی بازیکن خودی را ندارید. اگر از طریق حرکات خود نتوانید این شناسایی را انجام دهید، احتمالا به هیچ روش دیگری هم نمی توانید. پس اولین چیز این است که وقتی یک نگاه کلی به اطرافتان می اندازید، فضای دور و بر خودتان و بازیکنان نزدیک به خود را شناسایی کنید. پس تمام این ها به دید کلی و شما و شناخت تیم تان بر می گردد. چنین مسائلی به غریزه شما مربوط می شود که حاصل سالها تجربه است. 
 

وی در مورد شرایط خودش در بایرن مونیخ هم گفت: 

“ پسرم یک باواریایی است. او در مونیخ به دنیا آمده و طبیعی است که با اینجا، انس گرفته باشد. بایرن پیش از اینکه یک باشگاه بین‌المللی باشد، یک باشگاه خانوادگی است. شما در اینجا می توانید به راحتی با افراد، پیوند دوستی برقرار کنید. این همان چیزی است که باعث می شود احساس کنید در خانه هستید.

منبع
برچسب ها: تیاگو آلکانتارا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.