بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، هفته دیگر فوتبال داخلی آلمان رسما با انجام دیدار فینال جام حذفی بین لورکوزن و بایرن به اتمام می رسد و تمام حواس ها به نقل و انتقالات بوندسلیگا معطوف میشود.

برای بایرنی ها شاید مهمترین موضوع علاوه خرید لروی سانه، بحث جذب کای هاورتز باشد، جوان تیم لورکوزن که به تازگی بعنوان سومین بازیکن برتر این فصل لیگ نیز برگزیده شده است.

اما بایرن مشکلات فراوانی برای جذب هاورتز پیش روی خود میبیند. علاقه ی سایر باشگاه ها به هاورتز، مبلغ بالای این بازیکن، عدم فروش بازیکن به بایرن توسط لورکوزن، حضور تیم در لیگ قهرمانان و علاقمندی های شخصی خود هاورتز.

باشگاه های فراوانی بدنبال جذب هاورتز هستند. در لیگ انگلیس تیم های چلسی و منچستر یونایتد، در لالیگا دو غول اسپانیا ، در سری آ یووه واینتر.


در این بین چلسی به سبب جذب ورنر و پرداخت مبلغی حدود 50 میلیون پوند بعید است توان مالی برای جذب هاورتز نیز داشته باشد. کرونا و تعطیلی فوتبال عاملی شده تا هم قیمت بازیکن ها کاهش پیدا کند و هم باشگاه ها قدرت مالی شان تضعیف شود. در مورد منچستر یونایتد مشکل دیگری وجود دارد. این باشگاه فعلا نتوانسته سهمیه لیگ قهرمانان کسب کند و در صورتی که موفق به این امر نشود بسیار بعید است که هاورتز از لورکوزن که فصل بعد نیز در لیگ اروپاست خارج شده و به تیم دیگری از این لیگ بپیوندد. هاروتز بارها اعلام کرده هدفش حضور در این تورنومنت است و با توجه به این مسائل احتمال حضور این بازیکن در لیگ جزیره کمی دور از انتظار است.

بالاتر از تیم های ایتالیایی، دو تیم برتر اسپانیا یعنی رئال و بارسلونا از شانس خوبی برای جذب هاورتز برخوردارند. گفته می شود سرنوشت کروس در رئال و کسب عناوین متعدد عاملی ست تا خود بازیکن بیشتر علاقمند به حضور در رئال باشد. با این حال جو سنگین تیم های رئال و بارسا عامل بازدارنده ای برای جوان تیم لورکوزن می تواند باشد که در صورت عدم توفیق در چند بازی ابتدایی کنترل شرایط برایش سخت شود.

در رابطه با بایرن شاید مهم ترین عامل بحث عدم فروش هاورتز توسط لورکوزن باشد. سران بایری بارها نشان داده اند که علاقه ای به فروش بازیکن مستقیم از تیمشان به بایرن ندارند و باواریایی ها برای جلب نظر آن ها مجبور هستند مبلغ مد نظر لورکوزنی ها را تمام و کمال پرداخت کنند. مبلغ 100 میلیون یورو برای هاورتز از سوی باشگاهاش اعلام شده که بایرن احتمالا نباید مشکلی از این بابت داشته باشد. قطعا نتایج بایرن در ادامه ی لیگ قهرمانان نیز می تواند عاملی وسوسه کننده برای هاورتز و البته بازیکنان دیگر باشد.

در خبرها عنوان می شود که احتمالا تیاگو و آلابا روزهای آخر خود در مونیخ را سپری می کنند. با این حال احتمال می روند بایرن این دو بازیکن را تا سال آخر قراردادشان حفظ کرده و بعد رایگان به تیم دیگر بدهد. اگر سران تیم چنین برنامه ای نداشته باشند با پول فروش تیاگو و آلابا و همچنین پول فروش احتمالی تولیسو مبلغ خرید هاورتز تا حد زیادی جور خواهد شد، خصوصا که قیمت سانه با توجه به اتفاقات اخیر بسیار کاهش یافته و بایرن حتی بدنبال جذب آن به صورت رایگاه در تابسان آینده است.

با همه ی این تفاسیر باید گفت که بایرن در صورت علاقمندی از بختی برابر با سایر تیم ها برای جذب هاورتز برخوردار است. با این حال عامل تعیین کننده خود بازیکن و علاقمندی اش است که تنها موضوع ثبت شده در این مورد در رسانه ها به علاقه ی هاورتز به ادامه ی راهش همانند کروس می باشد که در این صورت رئال گزینه ی اول او خواهد بود.

اما اگر بایرن واقعا برنامه ای برای جذب جوان تیم لورکوزن داشته باشد می تواند با مدیریت پول فروش بازیکنانش هاورتز را حتی با 100 میلیون یورو به خدمت بگیرد.

منبع
برچسب ها: کای هافرتس بایر لورکوزن نقل و انتقالات
دیدگاه ها
ALiHz 0 سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۲
من خودم به شدت از علاقه مندان بازی هاوارتز هستم.ولی در این شرایط کرونا مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو خیلی زیاده حتی برای رئال مادرید و برای خرید این بازیکن سه بازیکن بفروشن ارزش ندارد.بهتره دنبال گزینه هایی کم هزینه تر باشند مثل دیویس که خوب درخشید بهتره بازیکنانی دیگر زیر نظر بگیرین.انگار باشگاه و خود هاوارتز هم راضی به این انتقال نیست.بایرن باید بازیکنی بگیره که برای بازی در بایرن افتخار کند
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.