بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، هنوز در جلسات مربوط به تمدید قرارداد آلابا هیچ پیشرفتی حاصل نشده و شواهد امر گواه بر این موضوع می باشند که گویی مدافع اتریشی نیز بی میل به ترک باشگاه نیست.

داوید آلابا به سبب چند پسته بودن مدتهاست مد نظر باشگاه های بزرگ خصوصا دو غول اسپانیایی ست اما این بازیکن هر بار جزو نخستین افرادی بود که قراردادش را تمدید می کرد. اما در وضعیت فعلی این اتفاق تیفتاده است و آلابا تنها یک سال دیگر با بایرن قرارداد دارد و این بدان معنیست که باواریایی ها در صورتی که نتوانند بر زمان این قراردد بیافزایند، فصل بعد کاپیتان اتریشی خود را به رایگان از دست می دهند، موردی که برای لواندوفسکی اتفاق افتاد.

اما درون باشگاه نیز یک دوگانگی در مورد تصمیم گیری برای آینده ی آلابا ایجاد شده است. بایرن می داند که پپ گواردیولا و منچستر سیتی شدیدا خواهان آلابا هستند و در صورت رضایت باواریایی ها و ورود این بازیکن به بحث انتقال سانه، دو باشگاه خیلی زود می توانند به توافق رسیده و بازیکنان خود را عوض کنند. این گزینه شاید با توجه به اینکه تنها یک سال از قرارداد آلابا مانده منطقی باشد اما بایرن هنوز به انجام این کار مطمئن نیست و علت آن هم به امیدواری باشگاه برای تمدید قرارداد مربوط نیست.

باواریایی ها به خوبی از ارزش و جایگاه بازیکن اتریشی خود آگاهند و تمایل دارند تا این بازیکن تا روز آخر قراردادش در باشگاه باقی بماند. این اتفاق اگرچه دست بایرن را از یک دریافت مناسب کوتاه می کند اما حداقل تضعیف خود و تقویت رقبا یک سال به تعویق می افتد.

چنین وضعیتی برای کروس نیز پیش آمده بود اما رفتار و حرفه ای گری فعلی آلابا بسیار با رفتار آن زمان کروس متفاوت است.

گفته می شود یکی از شروط اصلی آلابا حضور در پست هافبک است، قولی که پیش تر هم به او داده شده بود اما عملی نشد. اما بایرن ترافیک بالایی در خط میانی خود درد و احتمالا کوئیزانس را نیز به همین دلیل به باشگاه دیگری(احتمالا مارسی) قرض خواهد داد. آلابا همچنین پست دیگر خود یعنی دفاع چپ را نیز به دیویس واگذار کرده و عملکرد بی نظیر جوان کانادایی احتمال نیمکت نشینی آن را به صفر رسانده است.

بنابراین بحث تمدید قرارداد آلابا پیچیدگی خودش را دارد. این بازیکن بعید است خواهان حضور طولانی مدت در دفاع وسط باشد و در صورت موافقت با درخواست های او، ترکیب تیم ممکنست دست خوش تعییراتی غیر ضروری مانند تغییر پست دیویس و یا نیمکت نشینی یکی از هافبک ها(احتمالا گورتزکا) بشود.

منبع
برچسب ها: داوید آلابا نقل و انتقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.