بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، بایرن شب گذشته موفق شد با پیروزی 4-2 برابر لورکوزن در این فصل فوتبالی آلمان دبل کند.

این دستاورد بایرن و فلیک حاوی نکات جالبیست:

1-بایرن با 200مین پیروزی اش در سال 2020 به 20مین قهرمانی جام حذفی اش رسید.

2- بایرن برای 13مین بار موفق به دبل در فوتبال آلمان شد. سایر تیم های دیگر فوتبال آلمان جمعا 4 بار به این مهم رسیده اند.

3-آلابا، نویر، مولر، مارتینز و بواتنگ بازیکنانی هستند که برای دومین دو سال متوالی موفق به دبل می شوند. آن ها پیشتر در سال 2013 و 2014به این افتخار رسیده اند.

4-بایرن نخستین باشگاهی ست که موفق به تکرار دبل قهرمانی می شود.

5- مولر برای هشتیمن بار در فینال جام حذفی حاضر شد و از این بابت با فرانک ریبری برابری کرد. مولر همچنین به استثنای دیدارهای پنالتی، 48 پیروزی در 56 حضورش در جام حذفی کسب کرده که یک رکورد در تاریخ باشگاه است.

6-شواین اشتایگر که دیشب در ورزگشاه حاضر بود با کسب 7 عنوان قهرمانی پرافتخار ترین بازیکن در این جام است. مولر، آلابا و نویر نیز با 6 قهرمانی پشت سر او هستند.

7-لوندوفسکی نخستین بازیکنی ست که در چهار فینال و 3 فینال پیاپی گلزنی می کند. همچنین این بازیکن با 8 گل زده در فینال برترین گلزن این تورنومنت در دیدار نهایی محسوب می شود.

8-فلیک پس از زدن رکورد بیشترین پیروزی متوالی در تاریخ بایرن، با برد آخر خود رکورد بیشترین پیروزی متوالی در تاریخ آلمان را نیز شکست. حال بایرن با 17 پیروزی متوالی رکورد سال 1978 لورکوزن را پشت سر گذاشته است.

9-فلیک پس از کواچ و بعنوان نخستین آلمانی موفق به ثبت دبل هم بعنوان بازیکن هم بعنوان مربی می شود.

10-پریشیچ به چهارمین بازیکن تاریخ آلمان بدل شد که با 3 تیم مختلف موفق به کسب قهرمانی جامحذفی می شود. این بازیکن پیش تر با وولفسبورگ و دورتموند به این مقام رسیده بود. پیش تر توماس کروث(کلن، هامبورگ، دورتموند)، تورستن لگات(برمن، اشتوتگارت، شالکه) و کلاوس آلوفس(دوسلدورف، کلن، برمن) به این مهم رسیده بودند.

11-فیلیپ کوتینیو موفق شد دیشب در سومین کشور مختلف در جام حذفی به قهرمانی برسد. کوتی با اینتر و بارسلونا نیز به مقام قهرمانی جام حذفی آن کشورها رسیده بود.

12 لواندوفسکی برای 5مین فصل به مقام آقای گلی جام حذفی می رسد که هیچ بازیکنی تا کنون به این درجه نرسیده است.

13-لواندوفسکی 51مین گلش را دیشب به ثمر رساند و برترین گلزن این فصل در بین 5 لیگ معتبر اروپاست. لوا اکنون با برترین رکورد خود در فصل 2015-16 برابری کرده است. همچنین لوا با 39 گل زده در کنار لور و آلوفس در رده 5م برترین گلزنان تاریخ جام حذفی رسید.

منبع
برچسب ها: بایر لورکوزن جام حذفی آلمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.