بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، تیم ملی آلمان، قهرمان جام جهانی 2014 مصمم است تا در تورنمنت یورو 2021 که سال آینده برگزار خواهد شد نیز یک مدعی باشد.

اولیور بیرهوف در مصاحبه با مارکـا، در مورد تعویق رقابت های یورو 2020 به سال آینده گفت:

“ درست است اما از تماشای بازی های لیگ ها لذت می بریم. تعویق مسابقات بهترین راه حل بود، بخصوص که در این تورنمنت کشور های زیادی شرکت خواهند کرد.
 

فکر می کنید سال آینده رقابت های یورو 2021 به طور عادی برگزار خواهد شد؟

“ واقعاً نمی دانم. امیدوارم، چون فرد خوش بینی هستم. باید ببینیم که می توانیم از کل ظرفیت ورزشگاه ها استفاده کنیم - هرچند که کار آسانی نخواهد بود.
 

به نظر شما بهتر نیست که تورنمنت به روش سنتی و فقط در یک کشور برگزار شود؟

“ بدون شک بهتر است. این کار راحت تر و امن تر خواهد بود. این مسئله مورد پسند یوفا هم هست اما نمی توانند. کشورهای زیادی دخیل هستند و مشکلات اداری و کاغذ بازی های زیادی خواهد داشت.
 

بیرهوف در مورد کای هاورتس

“ او بازیکنی برای رئال مادرید است [می خندد]. می دانم که هواداران رئال مادرید عاشق شنیدن این حرف هستند [بیشتر می خندد]، اما واقعاً همینطور است. هاورتس بازیکنی مخصوص رئال مادرید است. او خیلی جوان است اما همه چیز از جمله استعداد، تکنیک، قدرت بدنی،... دارد. او بازیکن کاملی است که برای تیم ملی آلمان هم خیلی مهم خواهد بود اما باید به رشدش ادامه دهد.
 

“  نمی دانم کجا بازی خواهد کرد اما می خواهم در بهترین شرایط برای ما بازی کند.
 

تیمو ورنر آلمان را ترک می کند. آیا در آستانه یورو 2021 نگران انتقال او به چلسی هستید؟

“ نه در کل. من تقریباً اکثر کارنامه ام را خارج از آلمان سپری کردم و فکر می کنم ترک آلمان یک موفقیت است. بیشتر رشد می کنید، قوی تر می شوید، به بلوغ و تکامل می رسید. وقتی منطقه امن خود را ترک کنید معمولاً رشد می کنید. من خارج از کشور بازی کردن را دوست دارم، و آرزو می کردم که ای کاش می توانستم در اسپانیا هم بازی کنم.
 

دلیل بازی نکردن بیرهوف در فوتبال اسپانیا

“ پیشنهادی نداشتم. عملکرد خوبی داشتم، درست است؟ تنها کاری که می کردم گلزنی بود.
 

تونی کروس در حال حاضر عملکرد خیلی خوبی در اسپانیا دارد. آیا انتظار دارید که این عملکرد را برای مدتی طولانی داشته باشد؟

“ عملکرد او شگفت زده ام نمی کند. کروس بازیکن منحصر به فردی است که در محیط خوبی قرار دارد و از ذهنیت خوبی برخوردار است. وقتی با او ملاقات کنید متوجه می شوید که برای هر تیمی مناسب است. برای من کروس مهم ترین بازیکن تیم ملی آلمان است. او به همراه مانوئل نویر، که کاپیتان ماست.
 

نظر شما در مورد تراشتگن چیست؟ در اسپانیا ما از اینکه دروازه بان اول تیم ملی آلمان نیست، تعجب می کنیم...

“ مارک پسر فوق العاده ای است و دروازه بان برجسته ای است. همگی آرام هستیم چون اگر نویر مصدوم شود، تراشتگن را داریم. این امکان لوکسی است. درک می کنم که برای او سخت باشد اما باید صبوری کند.
 

به عنوان یک مهاجم سابق، بهترین شماره 9. فعلی دنیای فوتبال کیست؟ به جز لیونل مسی و کریستیانو رونالدو یا بازیکنان آلمانی...

“ انتخاب راحتی نیست. می توانم به لواندوفسکی، صلاح، هری کین، ارلینگ هالند،... و شاید کریم بنزما اشاره کنم.

منبع
برچسب ها: الیور بیرهوف تیم ملی آلمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.