بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، باواریایی ها همچنان موفق به تمدید قرارداد فولبک اتریشی خود نشده اند.

داوید آلابا، مدافع 28 ساله و اتریشی باشگاه بایرن مونیخ تا ژوئن سال آینده با این تیم قرارداد دارد و پس از آن می تواند به صورت آزاد به سایر تیم ها بپیوندد.

به نقل از Raphael Honigstein از اتلتیک، آخرین پیشنهاد بایرن مونیخ به داوید آلابا قراردادی 4 ساله با حقوق هفتگی 290000 پوند بوده است اما این فولبک اتریشی خواهان قراردادی 5 ساله با دستمزد هفتگی 400000 پوندی است. بایرن مونیخ تمایل و توانایی پرداخت چنین دستمزدی را به آلابا ندارد. بزرگ ترین عامل عدم توافق طرفین، دستمزد آلابا است. به دلیل شیوع ویروس کرونا و برگزاری مسابقات بدون حضور تماشاگران، پیش بینی می شود که بایرن مونیخ متحمل 150-100 میلیون یورو ضرر مالی در فصل آینده شود و همین موضوع می تواند یکی از دلایل عدم تمایل باواریایی ها برای پرداخت دستمزد مدنظر آلابا باشد. همچنین سران بایرن مونیخ نیز می دانند که اگر دستمزد آلابا به بازیکنانی همچون نویر و لواندفوسکی برسد، شرایط بدی در رختکن این تیم شکل خواهد گرفت و در این صورت برخی از بازیکنان همچون سرژ گنابری و یاشوا کیمیش نیز خواهان افزایش دستمزد خود می شوند. در حال حاضر بایرن مونیخ در موضع بهتری قرار دارد زیرا بر خلاف تیاگو آلکانتارا، هیچ باشگاهی قادر به پرداخت دستمزد آلابا و مبلغ فروش او در تابستان جاری نیست.

زهوی آلابا را به باشگاه های اسپانیایی پیشنهاد داده است

پینی زهوی، مدیر برنامه داوید آلابا او را به برخی از باشگاه های اسپانیایی پیشنهاد داده است اما آلابا ترجیح می دهد تا در صورت عدم توافق به بایرن مونیخ، خودش مقصد آینده‌اش را انتخاب کند. در حال حاضر انتقال به رئال مادرید یا بارسلونا بسیار دور از ذهن به نظر می رسد. برخی از باشگاه های انگلیسی همچون منچسترسیتی و چلسی در تابستان جاری نسبت به جذب آلابا پرس و جوهایی را انجام دادند اما این فولبک اتریشی علاقه ای به حضور در انگلستان ندارد. برخی از سران بایرن مونیخ نسبت به خواسته های پینی زهوی مشکوک هستند زیرا اعتقاد دارند که زهوی از روی عمد دستمزد بالایی را برای آلابا در نظر می گیرد چون می داند که باواریایی ها نمی توانند چنین دستمزدی را به آلابا پرداخت کنند. همچنین در صورتی که قرارداد آلابا با بایرن مونیخ به اتمام برسد، زهوی می تواند معامله سودآور تری را ( با توجه به انتقال آزاد آلابا به سایر باشگاه ها) منعقد کند.

بایرن مونیخ خواهان حفظ آلابا به مدت یک فصل دیگر است

در صورتی که بایرن مونیخ با آلابا برای تمدید قرارداد به توافق نرسد، سران این باشگاه در نظر دارند تا او را به مدت یک فصل دیگر نیز حفظ کنند و پس از آن این فولبک اتریشی به صورت آزاد از این تیم جدا شود. بایرن مونیخ در مرکز خط دفاعی خود بازیکنان زیادی را در اختیار دارد. همچنین سران بایرن مونیخ می توانند از دستمزد آلابا برای تقویت ترکیب خود استفاده کنند. حسن صالح حمیدزیچ، عضو هیات اجرایی باشگاه بایرن مونیخ در مصاحبه با اسکای آلمان راجع به تمدید قرارداد داوید آلابا گفت:

“ همه چیز روی میز است و مطمئنا در این رابطه تصمیم گیری خواهد شد.

منبع
برچسب ها: داوید آلابا نقل و انتقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.