بایرنی ها 2
بایرنی ها

قهرمان اروپا و فاتح سه گانه فصل قبل، جو خوبی را در اطراف خود حس نمی کند.

شکست سنگین 4-1 برابر هافنهایم نیست که باعث ایجاد این جو نگران کننده شده است، چرا که دیر یا زود روند بردهای پیاپی فلیک نیز قطع می شد، بلکه فعالیت ها، با بهتر است بگویمم عدم فعالیت باشگاه در نقل  و انتقالات است که این جو نگرانی را ایجاد کرده.

بایرن در حالی پاری سن ژرمن را شکست داد و آخرین جام فصل را کسب نمود که 12 بازیکن روی نیمکت خود داشت. کوتینیو، پریشیچ، سوله، تولیسو، پاوارد، مارتینز، هرناندز، کوئیزانس، اودریوزولا و اولریش سرشناسان آن ها بودند. در هر پست زمین حداقل 2 بازیکن مناسب و طراز اول.

اما در جریان شکست 4-1 برابر هافن هایم، 9 بازیکن روی نمیکت بودند (بفرض در نظر گرفتن لوا در ترکیب اصلی) :هرناندز، سوله ، گروتزکا، مارتینز و کومن .

بین لیست اول و دوم تفاوت بسیار است وهمین تفاوتنگران کننده است. بایرن 7 سال قبل با هینکس بر بام اروپا رفت و آن موقع تغییر مربی همه چیز را به باد داد و باواریایی ها 7 سال منتظر ماندند تا بار دیگر به قله قاره ی سبز باز گردند. و این بار که از لحاظ باقی ماندن مربی خیال راحت است، باشگاه با تصمیمات نقل و انتقالاتی اش گویی خیال یک سماق مکیدن 7 ساله را برای ما در سر دارد.

در خبرهای امروز ذکر شده بود که بایرن با 25 بازیکن کمترین بازیکن را رد بین تیم های لیگ دارد. و از این 25 بازیکن به استثنای ترکیب اصلی تیم، سوله، مارتینز،تولیسو، کوئیزانس، کومن و زیرکزی نیمکت نشینان دارای نام(تا حدودی) هستند که تازه کار به اینجا ختم نخواهد شد. وضعیت آلابا، مارتینز، و کوئیزانس نیز مشخص نیست و در هر آن احتمال ترک هر سه وجود دارد.

بایرن در تمام خطوطش نیاز به تقویت شدن دارد و خبر شوک آور آنجاست که تنها مدافع 19 ساله انگلیسی مد نظر باشگاه است که آن هم خریدنش منوط به فروش کوئیزانس ذکر شده.از دست دادن پریشیچ بخاطر 5 میلیون نیز داغ دیگری ست که دل را می سوزاند.

کرونا بهانه ایست برای خرج نکردن سران بایرن و گویی که این ویروس تنها باواریایی ها را هدف قرار گرفته چرا که سایر باشگاه ها به اندازه نیاز خریدهایشان را کرده اند.

بعد از 3 گانه 2013، نسل مناسب روبری، شواینی، لام برای حتی رسیدن به یک فینال سوخت و بعد از سال ها انتظار، در سال های آخر دوران ورزشی بازیکنانی نظیر نویر، مولر و لوا، بار دیگر بایرن توانست به تیم اول اروپا تبدیل شود. اما حتی فلیک هم بدون داشتن نیمکتی قوی و ابزاری مناسب قادر به معجزه نیست، کما اینکه یوپ هینکس بزرگ هم با کوله باری از تجربه از پس سوتی های رافینیا و اولرایش بر نیامد و زانو زد.

فاصله زیادی تا پایان نقل و انتقلات نمانده و نکته دلهره آور این است که بازیکنی هم به بایرن لینک نشده است.

و امیدواریم این بار ندانم کاری ها و خساست سران تیم ، بایرن را برای قهرمانی دوباره در اروپا، یک 7 سال دیگر عقب نیندازد.

منبع
برچسب ها: مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.