بایرنی ها 2
بایرنی ها

شواین‌اشتایگر، ملی‌پوشان سابق آلمان از این تیم انتقاد کرده‌اند. شواین‌اشتایگر گفته: «تیم می‌خواهد بداند که سبک بازی‌اش چیست؟ چه بازیکنی به میدان می‌رود؟ تاکتیکش چیست؟»

قرار بود یورو 2020 آزمون نهایی‌ای باشد که نشان دهد بازسازی آلمان با یواخیم لو چطور پیش رفته است اما با عملکرد اخیر تیم آلمان، بعید است آنها در مسابقات جام ملت‌های اروپا مدعی باشند. حذف زودهنگام هم بی‌تردید به معنای پایان دوران لو در تیم آلمان خواهد بود. ویروس کرونا باعث شده که فعلاً خبری از تحلیل‌های عمیق نباشد و لو 12 ماه دیگر فرصت داشته باشد تا آلمان را به مسیرش برگرداند.


با این حال، ترکیب‌های عجیب و برنامه بازی ازهم‌گسیخته نشان می‌دهد که بازسازی آلمان از برنامه عقب است. لو نتوانسته از ابزارهای لازم استفاده کند. مربی آلمان گفته: «برایم مهم نیست که دیگران چه می‌گویند» و حاضر نیست بپذیرد که تیم نیاز به تغییرات دارد: «اگر اتفاقی نیفتاده باشد، ترکیب را تغییر نمی‌دهم».


اما فشار زیادی بر تیم لو است که نتیجه بگیرد. آنها مقابل اوکراین پیروزی بی‌فروغی داشتند و برابر ترکیه هم در آخرین لحظات دچار فروپاشی شدند. در حقیقت، یکی از ضعف‌های تیم او این است که به سادگی بازی برده را با تساوی یا نتیجه‌ای ترسناک عوض می‌کند و قابلیت حفظ و کنترل بازی و نتیجه را ندارد.


لو در 20 بازی پس از جام جهانی 2018 از 41 بازیکن استفاده کرده است و همین نشان می‌دهد که چرا بازی آلمان انسجام لازم را ندارد. لو نمی‌داند بهترین ترکیب ممکن برای تیمش چیست. او با این حال می‌گوید: «برنامه ما روشن است. ما کاملاً متقاعد شده‌ایم.» اما کسی با دیدن این تیم آلمان متقاعد نمی‌شود. شاید هم بازیکنان قادر به اجرای برنامه بازی لو نیستند.


با وجود صحبت‌های مبنی بر بازسازی تیم، کای هاورتز، بزرگ‌ترین استعداد آلمان،  نادیده گرفته شده (اگرچه او در بازی دیشب هم درخشید). از 13 بازی ملی‌ای که هاورتز می‌توانسته در آنها بازی کند، او تنها سه بار در ترکیب ثابت قرار گرفته است. او در بازی مقابل ترکیه بهترین بازیکن میدان شد اما برابر اوکراین روی نیمکت نشست. این بازیکن 21ساله بیش از 150 بازی باشگاهی انجام داده ولی تعداد بازی‌های ملی‌اش دورقمی هم نشده است. اینکه لو نمی‌تواند تیمش را حول آینده‌دارترین بازیکنش شکل دهد، دغدغه بزرگی است.
صحبت‌های زیادی درباره بی‌تجربه بودن تیم آلمان می‌شود و برخی منتقدان می‌گویند توماس مولر باید برگردد اما این ماجرا بیش از حد بزرگ شده است. میانگین بازی ملی بازیکنان آلمان در دیدار با اوکراین 40 دیدار بود. این عدد برای فرانسه در تساوی برابر پرتغال 53 بازی بود. آلمان همچنین سه بازیکن با 50 بازی ملی یا بیشتر داشت، در حالی که فرانسه پنج بازیکن با چنین شرایطی در ترکیبش قرار داده بود.


میانگین سنی هر دو تیم 27 سال بود. بی‌تجربه بودن مشکل نیست، بلکه مسأله این است که لو نمی‌تواند ترکیب ایده‌آلش را پیدا کند.

 

لو پیش از دیدار لیگ ملت‌های اروپا برابر سوئیس گفته: «من تصویر بزرگ‌تر را می‌بینم، نه یک دیدار دوستانه را. ما مسیر خود را داریم.» اما لوتار ماتئوس و باستین شواین‌اشتایگر، ملی‌پوشان سابق آلمان از این تیم انتقاد کرده‌اند. شواین‌اشتایگر گفته: «تیم می‌خواهد بداند که سبک بازی‌اش چیست؟ چه بازیکنی به میدان می‌رود؟ تاکتیکش چیست؟»
اگر یورو 2020 برگزار می‌شد، هیچ‌کدام از این پرسش‌ها پاسخ نداشتند. لو فرصت بیشتری یافته اما هنوز اوضاع مبهم است. بازی‌های پیش رو آزمون مهمی است تا نشان دهد پروژه لو به کدام سمت می‌رود.

منبع
برچسب ها: تیم ملی آلمان مقالات
دیدگاه ها
German 1974 0 پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰
اصل بر اینست که تغییرات در سیستم یک تیم ملی براساس سیستم باشگاه های یک کشور باشد متاسفانه جناب یواخیم لوو برخلاف قائده عمل میکند شاید در دراز مدت جواب بدهد که مستلزم فرصت سوزی و تباه کردن نسل جدید و مستعد مانشافت است آینده نگری او جای تقدیر دارد اما روش او غلط است و او گرفتار یک غرور کاذب شده است
German 1974 0 جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۲
اگر لوو به سیستم دفاع چها نفره بر گردد حداقل در میانه این خط زودج کیمیش و زوله هرگونه تزلزلی را با مرر زمان حل خواهد کرد در میانه زمین و بخش تهاجمی مشکلی نیست و با بازگرداندن مولر احیا شده هر گونه خط دفاعی را بهم خواهند ریخت، زوج گورتسکا و کروس در میانه خط هافبک و سانه پشت مهاجم اصلی و استفاده از گنابری و کای هاورتز به عنوان باب چپ و راست بکارگیری ورنر یا والداشمیت به عنوان مهاجم هدف تیم را کامل می کند ضمن اینکه بازگرداندن مولر به تیم و وجود درکسلر، برانت و اگر رویس مصدوم نباشد تیم خوبی خواهد شد
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.