بایرنی ها 2
بایرنی ها

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان از همکارش در بایرن مونیخ به نیکی یادکرد.

هانس دیتر فلیک در مدت تنها چند ماه از «مربی گمنام» به «مربی پرافتخار» و «مربی سال اروپا» تغییر کرد.

او که اوایل فصل گذشته دستیار نیکو کواچ روی نیمکت بایرن بود، بعد از عزل مربی کروات، به عنوان سرمربی جدید زمام امور را در دست گرفت. بعد تا آنجا پیش رفت که بایرن را قهرمان آلمان، جام حذفی و اروپا کرد.

در ادامه 2 عنوان دیگر همچون قهرمانی سوپرکاپ آلمان و اروپا را کسب کرد. به این ترتیب در مدتی کمتر از یک سال 5 مقام قهرمانی کسب کرد و به مطرح ترین مربی قاره سبز تبدیل شد.

در مورد او «یواخیم لو»، سرمربی تیم ملی آلمان در مصاحبه ای به نیکی صحبت کرد. مسئول فنی «مانشافت» در مصاحبه با سایت اتحادیه فوتبال کشورش گفت که فلیک در سال 2014 که تیم ملی قهرمان جهان شد، دستیار اولش و مغز متفکر تیمش بود.

لو گفت: فلیک قبل از آنکه سرمربی بایرن شود، کمک مربی تیم بود. پس می دانست مشکل کجاست و چه قدم های موثری باید برداشته شوند.

وی افزود: برای او این مساله یک امتیاز است که در پست کمک مربی، برای اولین مرتبه کسب تجربه نمی کرد. چون قبلا در تیم ملی هم همین کار را می کرد. او از این امتیاز برخوردار بود با یکسری از بازیکنان بایرن از زمان حضورش در تیم ملی آشنا بود. ضمن آنکه در همان جام جهانی برزیل که آلمان قهرمان شد، او نقش غیرقابل انکاری در راه افتخارآفرینی ما داشت. در واقع او بخش مهمی از سیستم موفق ما بود.

منبع
برچسب ها: یواخیم لو هانس دیتر فلیک جام جهانی
دیدگاه ها
German 1974 0 شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶
امیدوارم که سبک عالی بایرن با ترکیب سبک تیم‌های خوب و محکم همچون شالکه، دورتموند، لایپزیگ و فرانکفورت هوفنهیم، به مانشافت به درستی منتقل گردد
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.