بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، به نظر می رسد ژرمن ها در ماه مارس به استعداد باواریایی ها پیشنهاد بر تن کردن پیراهن مانشافت را خواهند داد؛ اما چشم انداز بازیکن جوان متولد اشتوتگارت به نفع انگلستان است.

به نقل از دویچه وله، جمال موسیالا تصمیم سختی دارد. آلمان، کشور تولد وی و انگلیس جایی که در آن بزرگ شده است. موسیالا در اشتوتگارت از مادری آلمانی و پدری نیجریه ای به دنیا آمد. هنگامی که او 7 ساله بود، خانواده اش به جنوب لندن نقل مکان کردند؛ جایی که 9 سال در آنجا زندگی کرد و 8 سال در آکادمی چلسی آموزش دید. اگرچه موسیالا در دو بازی برای تیم ملی زیر 16 سال آلمان حضور داشت اما او در حال حاضر برای تیم ملی زیر 21 سال انگلیس به میدان می رود. اندرو مارتین، مربی سابق استعداد جوان بایرن مونیخ سال گذشته در این باره گفت:

“ او به عنوان یک فوتبالیست در چلسی بزرگ شد و در آنجا با بسیاری دیگر از بازیکنان انگلیسی بازی کرد، بنابراین همیشه از بازی در انگلیس احساس راحتی بیشتری داشت. هنگامی که او برای آلمان بازی می کرد کاملا احساس می کرد مثل یک خارجی است.
 

بسیاری از بازیکنان آلمانی در جوانی برای سایر کشورها امکان به میدان رفتن داشتند؛ به عنوان نمونه شش بازیکن در آخرین اردو مانشافت دارای تابعیت دوگانه بودند: "محمود داهود (سوریه) - لروی سانه (فرانسه) - آنتونیو رودیگر (سیرالئون) - ندیم امیری (افغانستان) - یوناتان تا و سرژ گنابری (ساحل عاج)" آنها و همچنین بازیکنان دیگری مانند امره جان و مسوت اوزیل که می توانستند برای ترکیه بازی کنند یا کریم بلعربی که تابعیت مراکشی دارد، پیراهن تیم ملی آلمان را بر تن کردند. یواخیم لوو سرمربی ژرمن ها می گوید:

“ من فکر می کنم می داند که می خواهم او را انتخاب کنم. تصمیم گیری بر عهده ی خود او است.
 

بر اساس قوانین فیفا موسیالای جوان می تواند برای آلمان در مقدماتی جام جهانی به میدان برود، حداکثر سه بازی انجام دهد و بعد از گذشت سه سال همچنان مجاز به بازی در انگلیس باشد.

منبع
برچسب ها: جمال موسیالا تیم ملی آلمان تیم ملی انگلیس
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.