بایرنی ها 2
بایرنی ها

بایرن شب گذشته موفق شد 4-1 لاتزیو را در خاک ایتالیا شکست دهد تا تقریبا صعودش به جمع 8 تیم برتر را قطعی سازد.

این پیروزی با حقایقی همراه شد که می خوانیم

 

یک قدم تا برابری با رکورد باشگاه

با انجام دیدار دیشب، بایرن برای 18مین دیدار متوالی در لیگ قهرمانا نباخت(17 برد). باواریایی ها در صورتی که در دیدار برگشت نیز تن به شکست ندهند، با رکورد 19 بازی پیاپی بدون شکست خودشان که در بین سال های 2001 تا 2002 به ثبت رسید برابری می کنند.


کنار زدن منچستر یونایتد

بایرن برای 17مین دیدار پیاپی خارج خانه اش در لیگ قهرمانان بازنده نبود تا رکورد منچستر یونایتد را مال خود کند. پیش تر تیم انگلیسی در 16 دیدار پیاپی خارج خانه اش بین سال های 2007 تا 2010 بازنده نبود. بایرن در این 17 دیدار 13 پیروزی و 4 تساوی کسب کرده است.


پیشی گرفتن کیمیش از مولر

مغز متفکر خط میانی باواریایی ها در 50 مین تجربه اش در لیگ قهرمانان، به 38مین پیروزی اش رسید تا از حیث بیشترین برد در 50 بازی ابتدایی رکورد دار شود. کیمیش بالاتر از توماس مولر و کاسمیرویی قرار می گیرد که 36 برد در 50 بازی ابتدایی اشان کسب کرده بودند.

تراشتنگن، کارواخال، ایسکو و مارسلو با 35 پیروزی در رتبه های بعدی هستند.

 

رکورد ویژه در مراحل حذفی

بایرن شب گذشته برای 14مین بار موفق شد در مراحل حذفی لیگ قهرمانان، حداقل 4 گل به ثمر برساند که یک رکورد ویژه است. بارسلونا از این حیث در رده دوم است که در 11 بازی موفق شده حداقل 4 گل به ثمر برساند.


ایتالیا، کشور دوم بایرن

بایرن در 6 سفر قبلی اش به ایتالیا شکستی داشته و به 4 پیروزی رسیده است.


شکسته شدن رکورد 27 ساله ی ساموئل کوفور

جوان آینده دار بایرن با گلی که برابر لاتزیو به ثمر رساند، یک رکورد 27 ساله را در تاریخ باشگاه جابجا کرد.

گل دوم این بازی از روی یک شوت زیبا و توسط جمال موسیالا جوان تقریبا 18 ساله ی تیم به ثمر رسید.

موسیالا به این گلی که به ثمر رساند، رکورد 17 ساله ای که در اختیار ساموئل کوفور بود را شکست. پیش تر مدافع اهل قاره آفریقا توانسته بود با گلزنی در سال 1994 برابر اسپارتاک مسکو، با 18 سال 1 ماه و 30 روز، جوانترین گلزن بایرن در تاریخ لیگ قهرمانان لقب بگیرد.

اما موسیالا با گل خود این رکورد تا چند ماه بهبود داد و اکنون خودش با 17 سال و 12 ماه و 28 روز، جوانترین گلزن بایرن در تاریخ لیگ قهرمانان محسوب می شود.

 

هر بازی گل و پاس گل با سانه

لروی سانه با گلی که دیشب به ثمر رساند آماری ویژه برای خود در لیگ قهرمانان ثبت کرد. این بازیکن ملی پوش حال در 10 دیدار اخیرش در لیگ قهرمانان در به ثمر رسیدن 10 گل نقش داشته است(7 گل 3 پاس گل).


لوا سرانجام رائول را کنار زد

مهاجم بایرن با گل دیشب خود در جدول برترین گلزنان لیگ قهرمانان از رائول گونزالز پیشی گرفت و به تنهایی بعد از رونالدو و مسی در رده سوم ایستاد. لوا در این فصل طی 31 بازی موفق به زدن 32 گل و ارسال 8 پاس گل شده است.


رکورد خاص "دیوار" در اروپا

مانوئل نویر سنگربان بایرن شب گذشته به 17مین برد پیاپی اش در لیگ قهرمانان رسید تا رکوردی تازه به نام خود ثبت کند. کیمیش نیز شب گذشته به 15مین برد پیاپی اش در لیگ قهرمانان رسید.


فلیک دل ها همچنان بدون شکست در اروپا

سرمربی بایرن در 15مین دیدار اروپایی اش به 14مین برد خود دست یافت. فلیک در آن تک بازی دیگر نیز به تساوی رسیده است تا همچنان در این تورنومنت بی شکست باشد. آمار فلیک در اروپا 15 بازی، 14 برد، 1 تساوی، 52 گل زده،10 گل خورده و 7 کلین شیت است.

منبع
برچسب ها: لاتزیو لیگ قهرمانان اروپا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.