بایرنی ها 2
بایرنی ها

آیا او شناخته شده ترین ستاره بایرن در جهان است؟

شاید - اما به هر حال ، یوزف-دیتر مایر ، معروف به "سپ" مایر ، یکی از بهترین دروازه بانانی است که جهان دیده است. به عنوان بازیکن ،پوشیدن شلوارکی کوتاه تا زانو علامت خاص وی شد. او هر چیزی که ممکن بود را با بایرن به دست آورد و صفحه ای مخصوص در تاریخ باشگاه برای خود کسب کرد: سپ مایر هنوز هم یکی از مشهورترین و محبوب ترین بازیکنانی است که پیراهن بایرن را بر تن کرده است. دروازه بان سابق امروز 77مین سالگرد تولد خود را جشن می گیرد و تمام بایرنی ها آرزوی خوشی برای سپ دارند.

رکورد دار رکورد ها

مایر بیش از 600 بازی برای FCB انجام داده و رکورددار حضور در بوندسلیگا در بایرن (473 مسابقه) است و همچنین در دهه 1970 با 442 حضور متوالی در بالاترین سطح آلمان یک رکورد خاص به نام خود ثبت کرد. گربه ای از آنزینگ ، همانطور که شناخته شده بود ، هرگز به فکر ترک باشگاه زادگاه خود نبود: "من پیشنهادهای زیادی داشتم. اما چرا باید بروم؟ من برای بهترین تیم اروپا بازی کردم! "

مایر در سال 1958 در 15 سالگی به بایرن پیوست و اولین قرارداد حرفه ای خود را در سال 1962 نوشت و یک سال بعد به عنوان دروازه بان ثابت جای فریتس کوثر را گرفت. آن زمان بایرن در لیگ منطقه ای دسته دوم جنوبی بود. در سال 1965 او با هم تیمی های خود صعود به بوندسلیگا را جشن گرفت ، یک سال بعد مایر جام حذفی را بالای سر برد و در سال 1967 عضو تیمی بود که جام برندگان جام اروپا را فتح کرد. این دروازه بان استثنایی اظهار داشت: "بهترین چیز برای من این بود که از فرش به عرش رسیدم. من افتخار می کنم که متعلق به نسلی هستم که بایرن امروز را پایه ریزی کرده است "

دروازه بان قرن آلمان

مایر عناوین متعددی با بایرن تصاحب کرد : یک جام بین قاره ای - چهار بوندسلیگا ، چهار جام حذفی و سه لیگ قهرمانان اروپا. مایر فراتر از مونیخ نیز موفق بود و با آلمان قهرمان جام جهانی و اروپا شد و همچنان رکورد 95 بازی ملی را بعنوان یک دروازه بان در آلمان در اختیار دارد. او همچنین سه بار بازیکن سال آلمان شد و در سال 1978 نشان افتخار جمهوری فدرال آلمان را دریافت کرد و همچنین دروازه بان قرن آلمان است.

ذات شوخ طبعی

سنگربان شماره یک آلمان در قرن بیستم ، در تیم نیز می دانست چگونه افراد را با هنرنمایی اش سرگرم کند. به عنوان مثال ، او در ضیافت های بعد از بازی زیر میزها می خزید تا بندهای کفش هم تیمی هایش را به هم ببندد تا "پیوند مشترک تیم را نشان دهد". یا که او خرگوش ها را در کیف پزشکی پزشک تیم مخفی می کرد یا هنگام بازی بادکنک ها را میترکاند یا اردک ها را با شیرجه زدن در محوطه جریمه تعقیب می کرد .

سپ می خندد و شوخی می کند. او داستانهایی را از گذشته هیجان انگیز خود تعریف می کند که گویی فقط یک روز قبل اتفاق افتاده است.

تغییر پست از وینگر به دروازبان

هر چقدر عجیب به نظر می رسد اما او فعالیت خود را به عنوان یک وینگر راست در TSV Haar آغاز کرد و در آنجا حتی به عنوان بهترین گلزن نیز رسید. مربی او سپس سپ در دروازه قرار داد. تیم او 12-0 شکست خورد - مایر با وجود این نتیجه به تیم جوانان باواریایی ها پیوست.

مایر وقتی مربی را در دروازه گذاشت گفت: "آقای ویچ ، من یک مهاجم هستم نه گلر. من حتی لباس دروازبانی ندارم. خوشبختانه این صحبت ها مانع از حضور او در دروازه نشد. "ما 3-1 پیروز شدیم و من دو پنالتی را مهار کردم - و دیگر هرگز این قدر خوب نبودم."

پایان بازیگری و دیدار با اولیور کان

مایر در سال 1979 در اثر تصادف اتومبیلی به شدت مجروح شد و به لطف حضور اولی هوینس که او را برای جراحی فوری به بیمارستان دیگری منتقل کرد ، به سختی از مرگ نجات یافت. به علت این اتفاق مایر از حرفه ی بازیگری خداحافظی کرد اما همچنان به عنوان مربی دروازه بانان تیم های بایرن و آلمان به فعالیت خود ادامه داد و به موفقیت های بزرگی نیز دست یافت.

هوینس در سال 1994 او را صدا کرد و گفت "یک سنگ قیمتی از کارلسروهه خریده ام . سپ ! او را به یک الماس تبدیل کن. "او تا سال 2008 با اولیور کان زوجی جدایی ناپذیر و موفقی را تشکیل داد. این دو نفر این روزها گاهاً در زمین گلف - فعالیت مورد علاقه مایر در کنار پیاده روی - با هم دیدار می کنند. و سرانجام در سال 2008 سپ مایر افسانه ای برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد.

منبع
برچسب ها: سپ مایر
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.