بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، چند روزیست دو رسانه ی ورزشی آلمان یعنی بیلد و اسکای، با بحرانی نشان دادن روابط مدیریتی در بایرن، به این نتیجه رسیده اند که فلیک سرمربی تیم شاید در تابستان آتی و حداکثر پس از اتمام قراردادش مونیخ را ترک می کند.

به عقیده این رسانه ها در بایرن دو جبهه ایجاد شده که فلیک و رومینیگه در یک سمت آن و سالی حمیدزیچ و هوینس در سمت دیگر آن است.

اما با نگاهی به مصاحبه های فعلی و گذشته ی سران بایرن می توان فهمید که شرایط به آن بحرانی ذکر شده در رسانه ها نیست. در واقع نشریات ورزشی آلمان بدنبال ایجاد فضایی هستند که فلیک را در بایرن ناراضی نشان دهند تا باور و اذهان عمومی به سمت پذیرفتن خروج فلیک از مونیخ سوق داده شود؛ و اگر روزی چنین اتفاقی نیز بیفتد، انگشت های اتهام همگی به سوی مدیر ورزشی روانه شود.

اما با نگاهی به ساختار و همانطور که گفته شد، مصاحبه های اخیر و پیشین اعضای بورد بایرن می توان فهمید که جو باشگاه به هیچ وجه آنطور که گفته می شود نیست.

یکی از مهمترین دلایل ذکر شده برای نارضایتی و تنش بین فلیک و حسن، بحث نقل و انتقالات است. این طور گفته شده که سالی حمیدزیچ عامدانه بدنبال گزینه هایی غیر از آنچه سرمربی می خواهد است. اما باید توجه داشت که در بایرن خرید یک بازیکن طی یک تصمیم گیری کلی مطرح و تصویب می شود و به هیچ وجه اینطور نیست که یک شخص، آن هم در سطح مدیر ورزشی به تنهایی در این مورد اقدام کند.

گفته شده که فلیک تاکید بر روی جذب کالوم هادسون اودوی، دست و دو بازیکن آلمانی یعنی هاورتز و ورنر داشته که حسن افراد دیگری( کاستا، سار، سانه) را جذب کرده است. اما علاقمندی شخص سالی حمیدزیچ به اودوی به فصل اول حضور کواچ در بایرن باز می گردد و عدم جذب این بازیکن از چلسی به هیچ وجه به خواسته فلیک مربوط نیست بلکه به قیمت بالای درخواستی چلسی باز می گردد. همچنین جذب داگلاس کاستا که با هوینس به مشکل خورده بود نیز بیانگر این است که مدیر ورزشی تمام و کمال در چارچوب نظرات هوینس قدم بر نمی دارد که اگر این طور بود ، قطعا نباید بازیکنی که تقریبا با مشاجره ی کلامی با ریاست وقت(هوینس) به فروش رسید بار دیگر به بایرن بازگردانده شود.

در مورد دست نیز علاقه ی شخصی بازیکن و همچنین رقم بالای پرداختی بارسلونا علت عدم جذب بود. هاورتز نیز به سبب قیمت بالایش در تابستان خریداری نشد و ورنر هم طی یک تصمیم کلی در باشگاه، به نداشتن روحیه میا سن میا متهم شد و در نهایت راهی چلسی شد.

در این بین اگر سانه در خلاف نظر فلیک جذب شده بود، باید سرنوشتی مشابه روکا و سار و هرناندز میافت اما این بازیکن به وضوح گزینه ی اصلی فلیک است و حتی در اکثر مواقع به گنبری و کومن نیز ترجیح داده می شود. در مورد بونا سار هم خبری در هفته های قبل از باشگاه بیرون آمد که این بازیکن به پیشنهاد استعداد یاب مربوط به لیگ فرانسه جذب شد و مدیر ورزشی در آن نقشی نداشت.

جدای از این موارد ذکر شده در مورد بازیکنان که کاملا ادعاهای بیلد و اسکای مبنی بر اختلاف و گاها لجبازی بین مدیر ورزشی و فلیک را رد می کند، مصاحبه های پیشین و اخیر سران تیم نیز گواه این است که باشگاه هیچ برنامه ای برای اجازه دادن به فلیک برای پیوستن به مانشافت ندارد.

در جدیدترین مصاحبه اش، کارل هاینز رومینیگه به وضوح اعلام کرده که اجازه دادن به فلیک برای جدایی در این شرایط "دیوانگی" ست. همچینن کاله از سران مانشافت و DFB خواسته به قوانین خود مبنی بر عدم مذاکره با مربیان تحت قراداد احترام گذشته و به نوعی سمت فلیک نیایند.

نائب رئیس بایرن پیش تر (40روز قبل) نیز به کنایه گفته بود پیوستن فلیک از تیمی مثل بایرن به  آلمان، یک اقدام خنده دار و پسرفت است. کاله سرمربی را مهمترین عضو باشگاه دانسته بود و اعلام کرده بود که بایرن مسئول مشکلات تیم ملی آلمان(انتخاب مربی) نیست.

همچنین هوینس که در رسانه ها در جبهه مخالف فلیک قرار دارد ، در مصاحبه اش پیش از عزیمت بایرن به قطر برای دیدارهای جام باشگاه های جهان حضور در تیم ملی را(در قیاس با مربیگری در باشگاه) یک اتفاق نه چندان هیجان آور و روبه عقب دانسته بود. هوینس خطاب به فلیک گفت که اگر جای او بود هیچ وقت باشگاهی مثل بایرن را برای حضور در تیم ملی آلمان ترک نمی کرد.

و در نهایت اولیورکان هم در جدید ترین مصاحبه ی خود در واکنش به اخبار پیرامون فلیک به قرارداد مابین دو طرف اشاره کرد و گفت باشگاه مشکلی در این زمینه حس نمی کند در این مورد با آرامش برخورد خواهد کرد.

منبع
برچسب ها: بیلد هانس دیتر فلیک
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.