بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، بایرن برای صعود به جمع 4 تیم برتر لیگ قهرمانان،باید به مصاف رقیبی از کشور فرانسه برود.

با قرعه کشی انجام شده، پاری سن ژرمن قهرمان فصل قبل لاشامپیونه رقیب بایرن در دیدار های یک چهارم نهایی خواهد بود تا دیددار فینال فصل قبل در این مرحله تکرار شود.

در ادامه نگاهی می اندازیم به مصاف های بایرن و فرانسوی ها در مراحل حذفی تورتومنت های اروپایی:

فصل 1963-4 و اولین دیدار

روئن نخستین رقیب فرانسوی بایرن در تاریخ محسوب می شود که در اینترتوتو و مرحله یک هشتم روبروی باواریاییها قرار گرفت. این تیم فرانسوی که اکنون در دسته چهارم حضور دارد، در هر دو بازی رفت و برگشت بایرن نوپا را شکست داد و راهی دور بعدی شد.

فصل 1960-70 -اولین دیدار در لیگ قهرمانان

در نخستین رویارویی با فرانسوی های در لیگ قهرمانان، بایرن اگرچه در خانه با 2 گل بر سنت اتین غلبه کرد، اما در فرانسه با 3 گل شکست خورد تا از رسیدن به جمع 8 تیم برتر آن فصل باز بماند.

فصل 1974-5- انتقام از سنت اتین

5 سال بعد باواریایی ها بار دیگر رو در روی سنت اتین قرار گرفتند. این بار نخستین دیدار در فرانسه برگزار شد و بازی بدون گل به اتمام رسید. د ردیدار برگشت بایرن با 2 گل پیروز و راهی فینال و در نهایت قهرمان شد.

فصل 2009-10 غلبه بر لیون برای حضور در فینال

بعد از مدت ها بار دیگر بایرن در فصل 2009-10 به دیدار یک رقیب فرانسوی رفت. در دیدار رفت و درمونیخ ، بایرن 1-0 پیروز شد اما اخراج و محرومیت ریبری از دیدار برگشت کمی هواداران را نگران کرد. اما نتیجه دیدار در فرانسه پربار تر بود و با یک پیروزی 3-0، تیم فن خال توانست با قاطعیت بر لیون پیروز و راهی فینال شود.

فصل 2011-12- یک فرانسوی دیگر و یک فینال دیگر

در این فصل بایرن با هدایت هینکس در راه رسیدن به فینالی دیگر، با مارسی روبرو شد. هر دو بازی رفت و برگشت با 2 گل به سود تیم آلمانی به پایان رسید تا بایرن راهی مرحله نیمه نهایی شود.

فصل 2019-20: اولین مصاف تک بازی

به سبب محدودیت های کرونایی، دیدار های فصل قبل به صورت تک بازی انجام شد.در مرحله نیمه نهایی بایرن با 3 گل لیون را شکست داد تا راهی دیدار فینال و رقابت با یک فرانسوی دیگر شود.

فینال ها

بایرن همچنین در سه فصل مختلف، رقبایی از فرانسه در فینال داشته است که در هر 3 بازی پیروز و قهرمان شده است. نخستین آن سنت اتین است که در فصل 1975-6 بایرن توانست با غلبه بر آن قهرمان لیگ قهرمانان شود.

سپس در فصل 1995-6 بایرن با هدایت قیصر توانست بر بوردو چیره شود تا تنها قهرمانی جام یوفای خود را تصاحب کند. و آخرین آن هم دیدار فصل قبل با پاری سن ژرمن محسوب می شود.

در مجموع بایرن 6 بار با فرانسوی های در مراحل حذفی دیدار داشته که 4 صعود و 2 حذف ماحصل آن ها بوده است. هر 4 صعود برابر فرانسوی ها در نهایت باعث رسیدن بایرن به فینال شده است.

منبع
برچسب ها: لیگ قهرمانان اروپا
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.