بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، جولیان ناگلزمان قرار است از فصل بعد سکان هدایت بایرن را بر عهده بگیرد.

در ادامه می خواهیم نگاهی کنیم به کارنامه مربیگری این مربی جوان:

شروع کار حرفه ای با نجات هافن هایم از سقوط

ناگلزمان در ابتدای حضور در سطح اول فوتبال دنیا، از هفته 21م فصل 2015-16 سکان هدایت هافن هایمی را بر عهده گرفت که تا پایان هفته 20م با 2 برد و 10 باخت در رده 17م(یکی به آخر) بوندس لیگا قرار داشت. با آمدن ناگلزمان، تیم آبی پوش به 7 برد و 5 شکست در 14 بازی بعدی اش رسید و فصل را در رتبه 15م به پایان رساند، رتبه ای که این تیم را از خطر سقوط مستقیم یا حضور در پلی آف کاملا دور کرد. در این 14 هفته هافن هایم با هدایت ناگلزمان 23 امتیاز کسب کرد که در این بازه در کنار گلادباخ قرار گرفت و تنها لورکوزن (28)، دورتموند(33) و بایرن(35) بهتر از هافن هایم عمل کردند.


رساندن تیم در خطر سقوط به سهمیه اروپایی

فصل 2016-17 را ناگلزمان از ابتدا در هافن هایم آغاز کرد. با وجود حذف در راند دوم جام حذفی برابر کلن، در بوندس لیگا تیم این مربی جوان فوق العاده کرد. هافن هایم در حال سقوط، در پایان فصل به رتبه جالب 4م رسید، آن هم با 16 برد  تنها 4 شکست. دیگر نکته جالب عملکرد ناگلزمان در این فصل، این بود که هافن هایم هیچ شکست خانگی نداشت تا د رکنار دورتموند و بایرن تنها تیم هایی لقب بگیرند که عدد 0 جلوی باخت خانگی آن ها حک می شود. همچنین با دریافت 37 گل، تیم ناگلزمان بعد از بایرن(22) دارنده دومین خط دفاعی برتر فصل لقب گرفت.


بازهم صعود در جدول رده بندی

در فصل 2017-18، هنوز حضور 4 تیم برتر لیگ های معتبر در دور گروهی تصویب نشده بود و هافن هایم و ناگلزمان در آخرین راند پلی آف، باید لیورپول را برای حضور در دور گروهی لیگ قهرمانان شکست می دادند. اتفاقی ک نیفتاد و دست این مربی جوان از لیگ قهرمانان کوتاه ماند. در جام حذفی نیز تیم هافن هایم باز هم در راند دوم برابر برمن شکست خورد و حذف شد.


با این حال در لیگ عملکرد هافن هام حتی بهتر هم شد. این تیم با یک پله صعود نسبت به فصل گذشته، در رتبه 3م بوندس لیگا ایستاد و تنها بایرن و دورتموند را بالاتر از خود دید. عملکرد تیم ناگلزمان در این فصل در بعد تهاجمی قابل توجه بود و هافن هایم با 66 گل زده بعد از بایرن(92) دومین خط حمله برتر لیگ لقب گرفت.

فصل آخر حضور در هافن هایم و جشیدن طعم لیگ قهرمانان

با قرار گیری در رتبه سوم، ناگلزمان در فصل آخر حضورش در هافن هایم توانست در لیگ قهرمانان نیز حاضر باشد. جایی که با منچستر سیتی، شاختار و لیون همگروه بود و البته با 3 تساوی و 3 شکست به کارش در همان دور گروهی پایان داد.


عملکرد این تیم در بوندس لیگا نیز با افت مواجه شد و هافن هایم در رتبه 9م به کار خود پایان داد، هرچند با 70 گل زده بعد از بایرن و دورتموند سومین خط تهاجمی برتر لیگ را به خود اختصاص داده بود. در جام حذفی نیز باز هم در راند دوم، و این بار لایپزیش مانع راه ناگلزمان و تیمش شد تا کارنامه حضور این مربی در هافن هایم بدین شکل بسته شود.

آمار کلی ناگلزمان درهافن هایم 136 بازی، 55 برد، 38 باخت، 257 (1.89) گل زده، 197 (1.45)گل خورده و 208 (1.53) امتیاز بود.

ماجراجویی های بیشتر با حضور در لایپزیش

با حضور در لایپزیش و با توجه به ظرفیت این تیم، ناگلزمان توانست به مراتب بالاتری دست بیابد. با توجه به سهمیه این تیم در لیگ قهرمانان، ناگلزمان توانست لایپزیش را در گروهی متشکل از زنیت، بنفیکا و لیون به دور بعدی برساند. در مرحله یک هشتم تیم تاتنهام مورینیو برابر لایپزیش در هر دو بازی شکست خورد و حذف شد، و در مرحله یک چهارم، اتلتیکو مادرید سیمئونه. با این حال قدرت و تجربه ناگلزمان و تیمش به پاری سن ژرمن نچربید و کار او در سال اول حضورش در لایپزیش در مرحله نیمه نهایی به پایان رسید.


در جام حذفی نیز این مربی جوان سرانجام توانست از راند دوم عبور کند، اما در مرحله یک هشتم برابر فرانکفورت شکست خورد و حذف شد. اما در بوندس لیگا لایزپییش با 18 برد و 4 شکست سوم شد. تیم ناگلزمان دومین خط دفاعی برتر و سومین خط تهاجمی برتر را نیز به خود اختصاص داد. در این فصل ناگلزی و تیمش توانستند در برهه ای برای 14 بازی پیاپی در تمام جام ها بی شکست باقی بمانند.

فصل آخر و یک پله صعود داخلی

و در آخرین فصل حضور در لایپزیش، ناگلزمی در دو جبهه داخلی توانست تیمش را ارتقا بدهد. اگرچه در لیگ قهرمانان باز هم سد لیورپول نگذاشت این مربی جوان بار دیگر به جمع 8 یا 4 تیم برتر برسد، اما همان صعود لاپیزیش در گروه مرگ که متشکل از منچستر یونایتد و پاری سن ژرمن تا دندان مسلح بودند شایسته تقدیر است.


با این حال در دو جام داخلی عملکرد لایپزیش بهبود یافت. این تیم در حال حاضر با یک پله صعود نسبت به فصل قبل در رتبه دوم ایستاده و هنوز روی کاغذ شانس قهرمانی دارد، هرچند دست یابی به آن بعید به نظر می رسد.  تیم ناگلزمان دارنده بهترین خط دفاع بوندس لیگا تا پایان هفته 31م است، هرچند در بعد تهاجمی در رده 5م ایستاده است.

در جام حذفی نیز همین روز گذشته تیم لایپزیش توانست با غلبه بر وردربرمن راهی فینال شود ، جایی که باید با دورتموند مصاف دهد. باید دید پیش از عزیمت به بایرن، ناگلزمان می تواند یک جام در تیمی غیر از بایرن کسب کند یا که نه.

عملکرد او در لایپزیش نیز شامل 91 بازی، 54 برد، 16 باخت، 187(2.05) گل زده، 97 (1.07) گل خورده و 183 (2.01) امتیاز می باشد.

منبع
برچسب ها: یولیان ناگلزمان
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.