بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، مارسل سابیتزر روز گذشته بصورت رسمی از لایپزیش راهی بایرن شد.

با توجه به سابقه این بازیکن در بازی در پست های مختلف ، سرمربی باواریایی که سابقه همکاری با سابیتزر را نیز در کارنامه اش دارد، گزینه های مختلفی برای چیدن ترکیب پیش رویش خواهد دید:

حضور در خط میانی

ورود سابیتزر عمق بیشتری به ترکیب بایرن در مرکز خط میانی می دهد. در حال حاضر جوشوا کیمیچ و لئون گورتزکا دو نفر اول ترکیب هستند و بعد آن ها کورنتین تولیسو و در درجات بعدی کوئیزانس و روکا قرار دارد.

اما با آمدن سابیتزر او قطعا جلوتر از تولیسو به رقابت با کیمیچ و گورتزکا (در سیستم 4231) خواهدپرداخت. در حالی که کیمیچ عضو  خلاق خط میانی تیم است، گورتزکا اجازه بازی آزاد دارد و گل های بیشتری به ثمر می رساند. سابیتزر با وجود آنکه  در تیمی با سطح کیفی به نسبت پایینتری عضو بوده، اما از نظر آماری کاملا عملکردی برابر با رقبایش دارد.


از نظر بازی تهاجمی ، سابیتزر در طول دوران حرفه ای خود در بوندسلیگا به طور متوسط ​​هر 186 دقیقه یک گل به ثمر رسانده که آمارش بهتر از کیمیچ (187) و گورتزکا (196) می باشد. اما کیمیش در موقعیت های ایجاد شده در لیگ (415) به مراتب بهتر است و سابیتزر (229) و گورتزکا (214) در رده های بعدی هستند. در گلزنی گورتزکا با 33 گل آمار بالاتری دارد و پس از آن هم تیمی جدید آنها (32) و سپس کیمیچ (17) قرار دارند.

کیمیچ در میان بازیکنان برتر لیگ با میانگین لمس 99 در هر بازی بهترین است و گورتزکا و سابیتزر (61 و 62 بترتیب) رد یک سطح قرار دارند سابیتزر به طور متوسط ​​18 دوئل در هر بازی (49 درصد برتری) را مال خود کرده است. این آمار برای کیمیش  17  (54 درصد ) و گورتزکا 25 (49 درصد ) است.

و از نظر تحرک هر سه بازیکن آمار تقریبا مشابهی دارند. میانگین سابیتزر در هر 90 دقیقه 7.21 مایل و 24.2 استارت داشته و این آمار برای کیمیچ 7.58 مایل ، 21.2 استارت ، و گورتزکا 7.15 مایل ، 23.7 استارت است.

سابیتزر سابقه بازی در تمامی پست های خط میانی را دارد. در مواقع نیاز و بسته به شرایط بازی، حضور این بازیکن در هر پست می تواند دست ناگلزمان را برای بازی گرفتن از سایر بازیکنان در پست های دیگر باز نگاه دارد. حضور سابیتزر در پست هافبک دفاعی می تواند به سرمربی اجازه استفاده در کیمیش در پست های دفاعی را بدهد. کیمیش در زمان ظهورش در دوران مربیگری پپ، در پست دفاع راست و گاها دفاع مرکزی به بازی گرفته می شد که در این بین عملکرد او در سمت راست خط دفاعی فوق العاده و در حد برترین های جهانی بود. کیمیش 107 بازی در سمت راست و 22 بازی در مرکز دفاع برای بایرن به میدان رفته است.

همچنین بازی کردن در پست هافبک میانی، می تواند موجب انتقال گورتزکا به یک خط جلوتر و به پشت مهاجم شود. گورتزکا در بین سه هافبک های بایرن آمار گلزنی بهتری دارد و فصل گذشته نیز در مواقع نیاز گلهای مهمی برای بایرن به ثمر رسانده است. گورتزکا در دوران ورزشی خود(آلمان، شالکه و بایرن) 49 بازی در پست پشت مهاجم به میدان رفته و 15 گل و 9 پاس گل به ثبت رسانده است. حضور گورتزکا در پشت مهاجم می تواند موجب انتقال مولر و موسیالا به پست های وینگر یا مهاجم نیز شود .در بایرن مولر 188 بازی در وینگر راست و 29 بازی در وینگر چپ حضور داشته است/.

حل مشکل وینگر چهارم

بایرن به طور سنتی در سالیان اخیر همواره از حضور 4 وینگر در تیم خود بهره می برده است. آخرین باری که باواریایی ها 4 وینگر آماده در ترکیب خود داشتند، فلیک توانست با قاطعیت به 6 گانه تاریخی دست یابد. در تیم  فعلی گنابری ، لروی سانه و کینگزلی کومان وینگرهای بایرن هستند که همگی آن ها، خصوصا گنابری و سانه، گاها در پشت مهاجم و یا حتی مهاجم مرکزی نیز بازی کرده اند(سانه 42 بازی، گنابری 39 بازی، کومن 15 بازی).

سابیتزر در ابتدا یک وینگر راست (33 بازی ، 19 گل و 16 پاس گل در سالزبورگ) بود. تحت هدایت ناگلزمن در لایپزیگ بود که او "همانند باستین شواین اشتایگر" از سمت راست به مرکز زمین نقل مکان کرد. از این رو مشکل وینگر چهارم در بایرن می تواند با حضور سابیتزر حل شود. ناگلزمان در مواقع نیاز می تواند از سابیتزر یا مولر و موسیالا و حتی چوپوموتینگ در این پست استفاده کند.


قابلیت های فردی

ترکیب بایرن در حال حاضر ترکیب قابل قبولی است. اگر تیم حریف تمامی تمرکز خود را روی مهار روبرت لواندوفسکی بگذرارد ، افراد دیگری می توانند از فرصت استفاده کرده و تاثیر خود را در جریان بازی بگذارند. توماس مولر به فضاهایی می رود که شما حتی نمی دانستید وجود داشته است. کمی عقب تر گورتزکا ، کیمیچ و حتی آلفونسو دیویس وجود دارند که با حرکات یا پاس های خود همه چیز را تغییر می دهند. جای تعجب نیست که بایرن در دو فصل قبلی بوندسلیگا 199 گل به ثمر رسانده است و اکنون آنها با شخصی مانند سابیتزر خطرناک تر هستند.

سابیتزر هشت گل در فصل گذشته به ثمر رساند که آمار بسیار خوبی برای یک هافبک میانی است. با این 8 گل سابیتزر بهترین گلزن لایپزیش در فصل گذشته لیگ نیز شد. فقط لواندوفسکی (41) ، مولر (11) و گنابری (10) در بین هم تیمی های جدید او در فصل قبل بیشتر گلزنی کرده اند. سابیتزر  همچنین سه بار به توپ را تیرک کوباند. با توجه به توانایی هجومی بی نظیر بایرن ، او به احتمال زیاد در این فصل به دنبال افزایش آمار خود خواهد بود - و حتی برای انجام این کار شاید نیازی به نزدیک شدن به دروازه نیز نداشته باشد.

سه گل از 7 گل  لایپزیش در ضربات آزاد مستقیم در بوندسلیگا توسط هافبک اتریشی به ثمر رسانده است. از زمانی که سابیتزر در سال 2016 برای لایپزیش میدان رفت ، هیچ بازیکنی در بالاترین سطح آلمان نتوانسته به اندازه او از خارج از محوطه جریمه گلزنی کند. 12 گل از 32 گل او در لیگ از فاصله بیش از 18 یاردی زده شده است. در فصل گذشته ، فقط ماکسیمیلیان آرنولد بازیکن ولفسبورگ بیشتر از سابیتزر شوت از خارج از منطقه جریمه داشته است(43). بازیکن جدید بایرن به طور متوسط سه شوت در هر بازی روانه دروازه رقبا کرده است که یکی از معروفترین آن ها گل زیبای او به زنیت در فصل 2019/20 لیگ قهرمانان بود.


به عنوان وینگر راست ، او در گذشته  با دیوید بکهام و در مرکز میدان سابیتزر با فرانک لمپارد مقایسه می شد. حضور یک هافبک اصلی به سابیتزر اجازه می دهد تا بیشتر در خملات شرکت کرده که ماحصل آن، شوت های خطرناکیست که آمارش را بیان کردیم!

و ناگلزمان...!

شکی نیست که این خرید با نظر ناگلزمن صورت گرفته است.  ناگلزمن کسی بود که او را از جناحین به مرکز آورد و همچنین در نیمه دوم فصل 2019/20 او را کاپیتان باشگاه نامید. بنابراین مربی 34 ساله بدیهی است که برنامه ای برای سابیتزر در تیم بایرن دارد و بین آن ها ارتباط خاصی وجود دارد. این زوج فصل گذشته لایپزیگ را به نایب قهرمانی در بوندس لیگا و DFB Cup رساندند. ناگلزمن به سابیتزر اعتماد دارد و سابیتزر می داند که ناگلزمن چه می خواهد.

منبع
برچسب ها: مارسل زابیتسر لایپزیگ نقل و انتقالات مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.