بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، وقتی در مورد آکادمی باشگاه صحبت می شود ، همه از جمال موسیالا صحبت می کنند که با وجود سن کم خود را به یک بازیکن مهم تبدیل کرده است.

اما با توجه به این که موسیالا در سن 16 سالگی از چلسی به بایرن پیوسته است ، نمی توان تمام این موفقیت را به پای بایرن و آکادمی تازه تاسیس آن نوشت.

با در نظر گرفتن این موضوع ، همگان منتظر هستند تا سرانجام یک ستاره از تیم های پایه رشد کرده و تیم اصلی برسد؛ خصوصا در زمانی که سرمربی تیم علاقه زیادی به استفاده از جوانان نشان داده است.

شاید بازیکن بعدی که از این فرصت استفاده می کند ، مالیک تیلمن باشد ، جوان 19 ساله ای که اواسط ماه قبل قرارداد جدید سه ساله با بایرن امضا کرده است. شنیدن نام تیلمن بسیاری از هواداران بایرن را به یاد برادر بزرگتر او ، تیموتی ، می اندازد که چند باری شانس حضور در تیم بزرگسالان را پیدا کرد.

تیموتی تیلمن در باواریا به عنوان یک استعداد بزرگ شناخته می شد ؛استعدادی که بارسلونا نیز در تقلای جذب او بود. اما پارگی رباط در سال 2019 تا حد زیادی حرفه او را تحت تاثیر گذاشت و این بازیکت اکنون در سن 22 سالگی راهی گروتر فورث شده است.

با این حال بنظر می رسد شانس تیلمن کوچکتر بنسبت برادرش بیشتر است ، زیرا ناگلزمن تحت تأثیر او قرار گرفته و در مواردی برای تمرین با تیم بزرگسالان فراخوانده شده است : "مالیک یک مهاجم بازی ساز بسیار بسیار خوب است. او استعداد خاصی در فضاسازی دارد و می تواند گل بزند. "

تیلمن حتی در اولین بازی خود برای تیم اصلی یک گل زد: در جریان برد 12- برابر0 برمر در دور اول جام حذفی،  تیلمن زننده یکی از گل ها بود. اما این بازیکن هنوز در یک دیدار جدی تر و مشکل تر به بازی گرفته نشده است.

تیلمن وقتی به بایرن پیوست بعنوان یک هافبک تهاجمی عملکرد خوبی نشان داد و به دلیل خاصیت تهاجمی اش می توانست به عنوان شماره 8 یا شماره 10 بازی کند: "شیوه بازی من شبیه به پل پوگبا است. من واقعاً از نحوه بازی او خوشم می آید. او برای من یک الگو است. "

اما در زمان پیوستن به تیم زیر 17 ساله های بایرن که تحت هدایت کلوزه قرار داشت، نقش او زیر نظر آقای گل جام جهانی کمی تغییر کرد. به دلیل تعدادی مصدومیت بازیکنان تیم ، کلوزه با تیلمن کار کرد تا بتواند به عنوان شماره 9 در ترکیب قرار گیرد و از آن زمان بازی او به سطح جدیدی رسیده است. در سه فصل ، تیلمن در 89 بازی خود در تیم های زیر 17 ، 19 و 23 سال ، 38 گل به ثمر رسانده و 24 پاس گل داده است که آمار قابل توجهی است.

هولگر سیتز مدیر آکادمی بایرن ، در مورد او می گوید: "او از نظر فنی و فیزیکی قوی است و همچنین در مقابل دروازه به دلیل قابلیتش در موقعیت های تک به تک بسیار خطرناک است. او دید خوبی ازدروازه دارد و فضاهای باز را می شناسد. او خونسردی خود را حفظ می کند و شم گلزنی خوبی دارد. در دفاع نیز او در دوئل ها بسیار قوی است و پس از به دست آوردن توپ سریع آن را به جریان می اندازد." این توانایی ها باعث شده است تا تیلمن برای اولین بار به تیم ملی زیر 21 ساله های آلمان فراخواند شود. گفتنیست او به سبب پدر آمریکایی اش در رده های سنی پایینتر در تیم آمریکا نیز حضور داشته است.

سیتز می گوید :" این که بایرن با او قرارداد حرفه ای جدیدی تا سال 2024 بسته است نشان می دهد که ما به قابلیت های او برای حضور در اینجا اعتقاد داریم . مالیک باید هر روز به سختی روی خودش کار کند ، با بازیها و گلهای خوب در تیم زیر 23 سال توجه دیگران را جلب کند و به دنبال شانس خود در تیم اصلی باشد. او در حال حاضر در مسیر بسیار خوبی قرار دارد. ”

بدیهی است که کار برای تیلمن کوچک که ناگلزمن او را "بسیار آرام و درونگرا" می داند سخت است. او رقبای بزرگی در تیم اول دارد، لواندوفسکی برترین گلزن فعلی دنیا و چوپوموتینگ که هر بار به زمین رفته اثر بخش ظاهر شده است.با اینحال اگر در مسیر پیش روی بازیکن اتفاقات ناگوار و پیش بینی نشده ای نباشد حضور او در تیم اصلی بایرن چندان دور از ذهن نیست. او می تواند به اولین داستان واقعی موفقیت آمیزی تبدیل شود که از آکادمی جدید باشگاه بیرون می آید.

منبع
برچسب ها: مالیک تیلمان پل پوگبا مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.