به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، این یادداشت به بررسی دلایل شایستگی لواندوفسکی برای کسب توپ طلا پرداخته است.

سر انجام پس از یک سال وقفه در برگزاری مراسم اهدای توپ طلا به بهانه کرونا، فرانس فوتبال تصمیم گرفت که این مراسم را برای سال 2021 برگزار کند. حال روبرت لوندوفسکی، مهاجم آماده این روز های بایرن مونیخ، به عنوان یکی از نامزد های اصلی کسب این افتخار نام برده می شود.

به نقل از سایت بوندسلیگا، لواندوفسکی که با لغو مراسم توپ طلای سال گذشته بدون شک به حق خود نرسید اما با گذشت 12 ماه از آن، او هنوز هم شایسته کسب توپ طلا است. یولیان ناگلزمان در ستایش ستاره تیمش می گوید: "عملکرد او در 3 سال گذشته فوق العاده بوده است." همچنین اولیور کان نیز اظهار داشته:" لواندوفسکی سال هاست که معیار سنجش مهاجمان را تعیین می کند." و با توجه به اینکه در 3 فصل گذشته قاتل لهستانی در تمامی رقابت ها از بین بازیکنان 5 لیگ معتبر اروپایی بیشتر گل را زده است می توان حق را به یولیان ناگلزمان و اولیور کان داد. اما فقط در مونیخ نیست که ادعا می شود او بهترین است. کوین دی بروین ستاره منچستر سیتی و بازیکن سابق وولفسبورگ و وردربرمن که امسال نیز از او به عنوان یکی از رقبای لواندوفسکی در راه کسب توپ طلا نام برده می شود اعلام کرد انتخاب اول او برای کسب این جایزه روبرت لواندوفسکی است.

دور  شدن از این واقعیت که لواندوفسکی شایسته تمام و کمال برای کسب توپ طلا در سال 2020 بود و با لغو آن به حق خود نرسید کمی سخت است. او در آستانه رسیدن به یک 6 گانه تاریخی بود و همچنین او اولین فردی بود که توانسته بود آقای گل تمام سه رقابتی که بایرن مونیخ در راه رسیدن به 3 گانه آنها را فتح کرده بود، شود با زدن 34 گل در 31 بازی بوندسلیگا، 6 گل در 5 بازی دی اف بی پوکال و 15 گل در 10 بازی لیگ قهرمانان اروپا.


توپ طلای سال 2021 قرار است بر اساس عملکرد بازیکنان در یک سال گذشته باشد. بنابراین عملکرد او در یک سال گذشته با کسب کفش طلای فصل 2020/21 و زدن 41 گل در 29 بازی و شکست رکورد گرد مولر افسانه ای از نظر شما چگونه است؟ یا زدن بیشترین گل زده در یک سال میلادی چطور؟ یا بیشتر از همه از شروع این فصل؟ یا گلزنی در 19 بازی متوالی برای بایرن مونیخ چطور؟ یا بیایید در این باره صحبت کنیم که لواندوفسکی بعد از پیروزی 4 بر 0 مقابل بنفیکا به تنها بازیکنی تبدیل شد که در 19 بازی پیاپی لیگ قهرمانان برنده از زمین بیرون می آید. تنها باخت بایرن در 2 فصل گذشته در لیگ قهرمانان اروپا زمانی بود که لواندوفسکی مصدوم بود.


بحثی وجود دارد که اگر لوا برای آن بازی آمادگی لازم را داشت، بایرن مونیخ از شکست مقابل پاری سن ژرمن قسر در می رفت. یورگن کلوپ سرمربی سابق بروسیا دورتموند و فعلی لیورپول در این باره می گوید:" اخیرا برای کسب توپ طلا نیاز به کسب عناوین مهم دارید و این باعث می شود بازیکنی مانند جورجینیو به عنوان بازیکن سال اروپا انتخاب شود و به عنوان یک پیشتاز برای کسب توپ طلا شناخته شود. اما تعداد کمی هستند که ادعا کنند او حتی بهترین بازیکن چلسی و تیم ملی ایتالیا نیست."

لواندوفسکی در حال حاضر بهترین بازیکن باشگاه و تیم ملی اش است. او در لهستان رکورد 11 گل در 9 بازی را از خود ثبت کرده است. با این حال در مراسم اهدای کفش طلا لواندوفسکی در مصاحبه ای می گوید: "من از یک کشور به اصطلاح کوچک هستم، جایی که بازیکنان سطح بالای زیادی ندارد و شما مجبورید برای رسیدن به موفقیت های ملی نسبت به بقیه بیشتر تلاش کنید. دریافت توپ طلا برای بازیکنی که خارج از یکی از تیم های بزرگ آمریکای جنوبی یا اروپا باشد اتفاق نادری است. با این حال ژرژ وه آ و لوکا مودریچ از معدود مثال هایی هستند که می توانیم در این مورد به آنها اشاره کنیم. در دوران کریستیانو رونالدو و لیونل مسی زدن بیش از 40 گل در هر فصل طبیعی به نظر می رسد، اما در واقع این گونه نیست. بدون این ستاره ها، بدون هیچ بحثی روبرت لواندوفسکی در چند سال گذشته بهترین بوده است. سر انجام در دسامبر سال گذشته او جایزه بهترین بازیکن سال فیفا را دریافت کرد و با این حال کمبود توپ طلا در میان افتخارات او احساس می شود. مهاجم ۳۳ ساله در مصاحبه با بایرن تیوی در مورد دریافت کفش طلای اروپا می گوید:" توپ طلای سال گذشته در حالی لغو شد که ما فصل بسیار خوبی را گذرانده بودیم و هنوز برایمان سوال است که چرا این اتفاق افتاد."

به ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ بیاید، روبرت لواندوفسکی کاملا شایستگی این را دارد که در پاریس روی صحنه با توپ طلای در دستش ایستاده باشد.

منبع
برچسب ها: روبرت لواندوفسکی توپ طلا مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.