به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، گردهمایی سالیانه باشگاه بایرن مونیخ روز گذشته برگزار شد.

به نقل از اشپوکس، این جلسه با یادبود گرد مولر آغاز شد و مسائل بسیار مهمی در آن مورد بحث قرار گرفت. بخش‌هایی از آن را در این مطلب با هم مرور می‌کنیم.

الیور کان درباره گرد مولر گفت:

گرد مولر یک نماد بزرگ برای باشگاه ما است. همیشه می‌توانستید با او صحبت کنید و او برایتان حرف‌های خوبی می‌زد. گل‌های او اساس بایرن مونیخ فعلی را شکل دادند. گرد تا ابد در قلب ما می‌ماند.

مسئله کیمیش و کرونا
هربرت هاینر رئیس بایرن مونیخ در بخش‌های مختلفی در این گردهمایی صحبت کرد. او درباره واکسیناسیون گفت:

قطعا واکسن زدن یا نزدن یک تصمیم شخصی است اما ما در بایرن مونیخ، واکسن زدن را بهترین روش برای رسیدن به یک زندگی طبیعی می‌دانیم. مطمئن باشید که مسئله کیمیش و باقی بازیکنان را بررسی کرده‌ایم و با آن‌ها صحبت کرده‌ایم. اما حمله علنی به کیمیش را طبیعی نمی‌دانیم و شدیدا از او حمایت می‌کنیم.

الیور کان اضافه کرد:

یاشوا یک بازیکن با کلاس جهانی و البته مسئولیت‌پذیر است. او همه تلاش خود را برای باشگاه می‌کند. کرونا برای بسیاری از افراد، ابهام ایجاد کرده. متاسفانه او روز گذشته با تست مثبت مواجه شد. البته حالش خوب است و امیدوارم به زودی به ترکیب تیم اضافه شود.

ضرر مالی ناشی از کرونا
در این جلسه در خصوص ضرر مالی مربوط به ویروس کرونا هم صحبت شد. طبق اعلام رسمی باشگاه بایرن مونیخ، این تیم در سال گذشته به خاطر کرونا ۵۰ میلیون یورو ضرر مالی داشته و در فصل ۲۰۲۰/۲۱ گردش مالی ۶۴۳.۹ میلیون یورویی را ثبت کرده است. هاینر در این باره می‌گوید:

فوتبال یک ورزش بی‌مرز به نظر می‌رسد اما ما از قوانین خود تبعیت می‌کنیم و فکر می‌کنم عملکرد بسیار خوبی هم داشته‌ایم. من عاشق بایرن مونیخ با همین سبک هستم. این پاندمی علی‌رغم تمام آسیب‌هایش، فرصت‌های جدیدی برای ما ارائه کرد. اگر به ارزش‌های خود پایبند باشیم، در نهایت می‌توانیم برنده باشیم. ما هنوز هم بیشترین هوادار را در سطح جهان داریم. بهترین هواداران داریم و در چند ماه گذشته دلمان برایتان تنگ شده بود!

توپ طلا حق لواندوفسکی است!
رئیس بایرن مونیخ و چند نفر دیگر در این جلسه از جایزه توپ طلا صحبت کردند. هربرت هاینر در خصوص شایستگی لواندوفسکی چنین اظهار داشت:

بایرن مونیخ همیشه به فتح عناوین فکر می‌کند. به همین خاطر منتظر دوشنبه هستیم و می‌خواهیم ببینیم روبرت لواندوفسکی جایزه توپ طلا را فتح می‌کند یا نه. او شایستگی این عنوان را دارد و ما هم شدیدا برای او خوشحال هستیم.

الیور کان اضافه کرد:

روبت برای ۴۱ گل فقط به ۲۹ بازی نیاز داشت. او به رکوردی رسیده که احتمالا هرگز شکسته نخواهد شد، مگر توسط خودش. او بهترین مهاجم جهان است. اگر او توپ طلا را نبرد، شدیدا نا امید می‌شوم. هیچکس به اندازه او شایسته این عنوان نیست.

موفقیت بایرن مونیخ و از بین رفتن سوپرلیگ
الیور کان در خصوص سوپرلیگ نظر جالبی ارائه کرد. مدیر اجرایی بایرن مونیخ علت موفقیت بایرن مونیخ را در قسمت‌های مختلف توضیح داد. گلر سابق مانشافت در خصوص سوپرلیگ گفت:

این فرمت از مسابقات در عرض ۴۸ ساعت از بین رفت و این نابودی به درستی صورت گرفت. سوپرلیگ پایان فوتبال بود؛ فوتبالی که ما می‌شناسیم و دوستش داریم با این ایده از بین می‌رفت. این یکی از همان دلایلی بود که ما در بایرن مونیخ یک استراتژی واضح برای دوری از آن اتخاذ کردیم.

کان درباره وضعیت مالی بایرن مونیخ اضافه کرد:

قطعا ما گروهی از سرمایه‌گذاران یا مولتی‌میلیونرها نداریم اما دلیلی هم برای غرور وجود ندارد. موفقیت‌های قدیمی دلیلی برای پیروزی‌های آینده نیستند. ما باید به تلاش خود ادامه دهیم. سال گذشته برای نهمین بار متوالی قهرمان لیگ شدیم و حالا پنجمین ستاره لباس خود را هم داریم. بسیاری از کودکان قهرمانی جز ما ندیده‌اند. خیلی از مردم از این سلطه ما خوشحال نیستند اما این مشکل ما نیست.

کان درباره کارکنان باشگاه چنین گفت:

دوست دارم از این فرصت استفاده کنم. باید از تمام کارکنان باشگاه بایرن مونیخ قدردانی کنم زیرا که امروز یک باشگاه قدرتمند و البته سالم داریم. فتح لیگ قهرمانان اروپا برای ما موفقیت بزرگی بود اما حیف شد که مقابل یک ورزشگاه خالی صورت گرفت. انگار که بدون خانواده جشن گرفتیم و هواداران غایب بودند.

حاشیه بزرگ قطر و اعتراض تند حضار
با رسیدن به اواخر جلسه سالانه ۲۰۲۱ بایرن مونیخ، یک موضوع بحث‌برانگیز مطرح شد. مشکل قطر مدت زیادی است که در نشریات مختلف بررسی می‌شود و تماشاگران از آن راضی نیستند.


هنگام رای‌گیری درباره مسئله قطر (که یکی از اسپانسرهای باشگاه بایرن مونیخ به حساب می‌آید) سران باشگاه بایرن مونیخ نسبت به فرایند رای‌گیری مخالفت کردند. اعضای حاضر در سالن که اکثرا با پروژه قطر مخالف بودند، اعتراض بسیار زیادی انجام دادند. یکی از حاضرین بلند شد و چنین فریاد زد:

مشکل ما این است که شما به حقوق بشر اهمیت نمی‌دهید!

دکتر مایر، نایب رئیس باشگاه بایرن مونیخ این پاسخ را داد:

می‌خواهید درباره مسئله آئودی و این که آیا می‌توانیم لباس آبی و سفید بر تن کنیم هم رای‌گیری انجام شود؟!

یکی از اعضای حاضر در جلسه بلند شد و این نظر را داد:

باشگاه باید به حقوق بشر اهمیت دهد و نباید در جنایت‌ها شریک باشد.

 

هربرت هاینر پاسخ حضار را چنین می‌داد:

ما این مسئله را بارها در جلسات توضیح داده‌ایم. هیچ اساس حقوقی درباره اعتراض شما وجود ندارد. دادگاه این مسئله را بررسی کرده و پاسخ آن واضح است. البته هیئت مدیره بایرن مونیخ هنوز به طور قطعی مشخص نکرده که آیا می‌خواهد با قطر ایرویز ادامه دهد یا نه. ما به پیشنهادها و نظرات مختلف گوش می‌کنیم اما در نهایت باید قراردادمان با قطر را کامل کنیم.

الیور کان به دنبال پا در میانی و وساطت بود و چنین صحبت کرد:

دیالوگ همیشه بهتر از مونولوگ است. هیچ اتفاقی یک شبه رخ نمی‌دهد. باید حرف‌های هر دو طرف را بشنویم و از هر دو سو انتظار پیشرفت داشته باشیم.

هاینر در دفاع از قرارداد قطر چنین گفت:

من از بچگی هوادار بزرگ بایرن مونیخ بودم. در سال ۲۰۰۲ باشگاه به پول زیادی برای ساخت باشگاه نیاز داشت. در آن زمان سهام باشگاه به سه شریک (آئودی، آدیداس و آلیانس) فروخته شد. به خاطر این همکاری است که بایرن مونیخ اکنون پیشرفت خوبی را شاهد بوده است. حالا هم باید به این تاثیرات مثبت فکر کنیم. نمی‌دانیم این پاندمی کی به پایان می‌رسد. ما باید بتوانیم این پنج درصد باقی‌مانده را به خوبی مدیریت کنیم. لطفا به این مسئله یک بار دیگر فکر کنید.

صدای «هاینر برو بیرون» و اعتراض جمعیت به رئیس بایرن مونیخ در جلسه پیچیده بود. برخی از اعضا شعار «هیئت مدیره برو بیرون» می‌دادند (شعارهایی که در ادبیات هواداری ایران، معادل «حیا کن، رها کن» هستند!)

اولی هوینس یک جمله بسیار مهم و ناراحت‌کننده بر زبان آورد:

این بدترین جلسه‌ای بود که در بایرن مونیخ دیده بودم!

منبع
برچسب ها: بایرن مونیخ
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.