به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، همه‌گیری ویروس کرونا در بوندس‌لیگا مسئله نظارت بر توزیع پول حق پخش را در سراسر لیگ تشدید کرده است.

بایرن مونیخ و بوروسیا دورمتوند به طور قابل توجهی بیشتر از سایر باشگاه‌ها دریافتی دارند، اما مانند همه باشگاه‌های دیگر از زمان شیوع این بیماری ،  ضررهای مالی زیادی نیز دیده اند. باشگاه‌های دیگر در این مورد نگرانی خود را ابراز کرده‌ و پیشنهاد داده اند که باید از بایرن و دورتموند خواسته شود تا بخشی از دریافتی خود را از درآمدهای تلویزیونی بین سایر باشگاه ها توزیع کنند.

اما هانس یواخیم واتزکه، مدیر دورتموند با این نظر موافق نیست:"این یک راه عملی نیست. اگر 50 میلیون یورو از یک باشگاه بردارید و پول را بین 35 باشگاه دیگر تقسیم کنید، احتمال قهرمان شدن آن ها را افزایش نمی دهید."

 از آنجایی که او مدیر دورتموند است، شاید موضع او را به نفع باشگاه خود تلقی کرد، اما واتزکه همچنین رئیس هیئت نظارت سازمان لیگ نیز است و بنابراین دیدگاه او فراتر از بیان نظر شخصی به نفع باشگاه خودش است.

 واتزکه همچنین معتقد است که باشگاهی مانند بایرن، نباید به خاطر درآمدی که به دست می‌آورد ، مجازات شود:" بخش اعظمی از دارایی آن ها به این علت که آن ها بسیاری از مسائل را برای 50 سال به روش درست حل و فصل کرده اند. با اقدامات اجباری و سوسیالیستی  و برداشت منابع مالی  از درآمد باشگاهی که حقش است نمی‌توان این عدم تعادل را اصلاح کرد".

واتزکه همچنین مدعی شد که با وجود محدودیت های فعلی ویروس کرونا ، برای ورزشگاه های بزرگتر  راه‌های آسانی برای ورود تماشاگران وجود دارد:" کار درست این بود که درصدی از ظرفیت ورزشگاه را برای تماشاگران در نظر بگیریم. 8000 تماشاگر را می توان در سیگنال ایدونا پارک و با زیرساخت های ما به گونه ای جای داد که عملاً هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند. فوتبال نمی تواند برای مدت طولانی با چنین جوی دوام بیاورد. این کار کل صنعت را نابود خواهد کرد."

منبع
برچسب ها: هانس یواخیم واتسکه
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.