بایرنی ها 2
بایرنی ها

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، داستان یواخیم لوو و تیم ملی آلمان بعد از سالها حضور او در رأس مانشافت به نقطه‌ی حساسی رسیده، نقطه‌‌ای که هواداران آلمانی دیگر او را نمی‌خواهند و علناً خواهان رفتنش از تیم ملی کشورشان هستند.


یواخیم لوو در حال حاضر در میان تیم‌های ملی اروپایی طولانی‌ترین دوران حضور روی نیمکت سرمربی‌گری را در اختیار دارد ولی برعکس سالهای گذشته هواداران آلمانی دیگر مایل به ادامه‌ی فعالیت او به عنوان سرمربی تیم ملی‌شان نیستند. سال 2018 برای لوو و تیم ملی آلمان سالی فاجعه‌بار بوده و فوتبالدوستان آلمانی همه منتظرند تا این سال به قول آنها سیاه هر چه زودتر به پایان برسد تا شاید شاهد مانشافتی متفاوت باشند.

 

سالی که با حذف فاجعه‌بار آلمان از مرحله‌ی گروهی جام جهانی آغاز شد، اتفاقی که حدود هفتاد سال بود در آلمان رخ نداده بود و یک ملت را در شوک و بهت فرو برد، حالا با سقوط مانشافت از لیگ A رقابتهای  لیگ ملتهای یوفا به پایان نزدیک می‌شود. برگه‌ی سقوط آلمان البته قبل از بازی دیشب مقابل رقیب دیرین و تاریخی، هلند، امضا شده بود. آلمانی‌ها در این رقابتها موفق به کسب پیروزی نشدند تا یکی از تورنمنت‌های بد تاریخ خود را سپری کنند.

 

با اینحال، شاگردان لوو دیشب در مقابل هلند بسیار سرحال و آماده ظاهر شدند و با ارائه‌ی یک فوتبال زیبا، هلند با اعتماد به نفسی که برای کسب پیروزی به میدان آمده بود تا به نیمه‌نهایی لیگ ملتهای صعود کند را زمینگیر کرد. آلمان با ارائه‌ی یک بازی برتر خیلی زود دروازه‌ی هلند را دو بار باز کرد تا پیروزی‌اش قطعی به نظر برسد. آلمان تا دقیقه‌ی 80 حاکم مطلق میدان بود ولی بعد ناگهان ورق برگشت و هلند ظرف 5 دقیقه بازی را به تساوی کشاند تا روزنامه‌ی بیلد تیتر بزند:" اتفاقی که در این بازی افتاد دیگر هرگز نباید تکرار شود".

 

یک شوک دیگر که فوتبال آلمان دیشب در ولتینزآرنا شاهدش بود، شورش هواداران آلمانی علیه یواخیم لوو بود. شورشی که با شعارهای آنها علیه سرمربی‌شان و پلاکاردهایی که روی آنها اخراج لوو خواسته شده بود کلید زده شد. البته اصطکاک هواداران و لوو بعد از جام جهانی آغاز شده بود و کم نبودند کسانی که در آلمان خواستار اخراج لوو شده بودند. ولی با مقاومت فدراسیون و بعضی چهره‌های سرشناس فوتبال این کشور، ورق کم کم به نفع لوو برگشت تا دیگر کسی در استادیوم‌ها به وضوح شعار ندهد:" لو باید برود".


اما ظاهراً عده‌ی زیادی از هواداران آلمانی تصمیم گرفته بودند که بازی دیشب مقابل هلند آخرین فرصت‌شان به یواخیم لوو باشد. آنها پلاکاردهای خود را هم آماده کرده و به استادیوم آورده بودند تا در صورت کسب نتیجه‌ای به غیر از پیروزی، آنها را در مقابل نگاه رسانه‌ها بگذارند و به همه بفهمانند که هواداران آلمانی دیگر لوو را نمی‌خواهند.

 

سرمربی‌ای که با خانه‌تکانی در ساختار مانشافت و یک جوانگرایی انقلابی در این تیم، آلمان جوان و دوست‌داشتنی را در رقابتهای یورو 2012 محبوب فوتبالدوستان دنیا کرد و دو سال بعد در جام جهانی 2014 برزیل جام جهانی را بالای سر برد و در آلمان به محبوب‌ترین چهره تبدیل شد حالا با هوادارانی روبرو است که درِ خروج را به او نشان می‌دهند. فراز و فرود یواخیم لوو در آلمان تا حد زیادی با واقعیت تغییر نسل تیم ملی این کشور ارتباط دارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند لوو چاره‌ای جز یک جوانگرایی انقلابی دیگر ندارد ولی عجیب اینجا است که خود لوو در مقابل این اقدام مقاومت کرده و سعی می‌کند همچنان از ستاره‌هایی که به آنها اطمینان دارد استفاده کند.

 

دوویچه‌وله خبرگزاری رسمی آلمان دیشب نوشت:" آلمان در مقابل هلند آینده‌ی خود را نشان داد ولی شبح گذشته دست از سر مانشافت برنمی‌دارد". شبحی که حالا بالای سر یواخیم لوو پرواز می‌کند و ممکن است در صورت افزایش فشار هواداران به بهای از دست دادن صندلی سرمربی‌گری او تمام شود.

منبع
برچسب ها: یواخیم لو تیم ملی آلمان
دیدگاه ها
basler 2 سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۹
اگر بازی ادامه پیدا میکرد المان مرتب پشت سر هم گل دریافت میکرد .چرا؟ قبلا گفته ام که لو وقتی تیمش گل میخورد به هم میریزد و قادر به جمع کردن بحران نیست و این اشفتگی لو به داخل زمین و بازیکنان هم سرایت میکند و دیگر جمع نمیشود طوری که بیننده فقط ارزوی تمام شدن بازی را میکند . این بازی تمام توان المان نبود المان میتوانست همزمان از ابتدا از رویس و برانت که خیلی تهاجمی و زهر دار و سرعتی و تکنیکی هستند در کنار سانه و ورنر استفاده کند و اندوخته ای بیشتر کسب کند تا تیم حریف روحیه خود را کاملا ببازد و قادر به جبران چند گل نباشد من بجای لو بودم در این وضعیت لغزان هیچوقت به یکی دو گل بسنده نمیکردم .
germany1974 0 جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
متاسفانه هنوز رگه هایی از تفکر محافظه کارانه در مدیریت مانشافت وجود دارد ضمن اینکه در دفاع بازیکنان مشکل دارند مانشافت همواره استاد حفظ نتیجه بوده است
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.