رویه ای که بایرن در رابطه با مهاجم لهستانی تیمش در پیش گرفته همانند راه رفتن روی لبه تیغ می ماند.

هنوز مشخص نیست که چرا با وجود این عملکرد درخشان، هیچ اقدامی از سوی باشگاه برای تمدید قرارداد لواندوفسکی صورت نمی گیرد.

بنظر می رسد بی خیالی و تعلل سران باشگاه در این زمینه باعث آشفتگی و ناراحتی لواندوفسکی نیز شده باشد. طبق گزارش SPORT1، وضعیت فعلی باعث عصبانیت لوا شده و او کم کم از خود سوال می کند که پس از 8 سال و زدن 337 گل در 365 بازی ، شایسته قدردانی و توجه بیشتری نمی باشد؟

نکته عجیب این سناریو در این جا است که به نظر می رسد بایرن از تجربیات مشابهش در سال های اخیر هیچ درسی نگرفته است. آلابا، سوله، بواتنگ و حتی تیاگو و تولیسو در طول یکی دو سال گذشته به علت تعلل باشگاه در انجام مذاکرات بصورت رایگان و یا با مبالغی بسیار پایین مونیخ را ترک کردند و این اتفاق ممکن است برای گنبری نیز رخ دهد. اگر لواندوفسکی نیز به دلیل عدم قدردانی باشگاه بخواهد راه سوله را در پیش بگیرد، باشگاه هیچ کاری برای متقاعد کردن او نمی تواند انجام دهد و هیچ جانشین مشخصی نیز با کیفیت لوا پیدا نخواهد کرد.

پینی زهاوی ایجنت لواندوفسکی نیز دراین بین می تواند مشکل را حاد تر کند. به عقیده بسیاری این فرد سال گذشته به خوبی توانست از تنش بین آلابا و بایرن سود ببرد و با انتقال رایگان موکلش به رئال پول خوبی به جیب بزند. زاهاوی در جلسات تمدید قبلی لوا هم با سران بایرن به مشکل خورده بود و مشخص نیست وضعیت این سری از مذاکرات به کجا بیانجامد.

در این بین از مسئله جذب احتمالی هالند بعنوان تنها عامل تعلل بایرن در انجام مذاکرات با لوا نام برده می شود. با توجه به موقعیت لواندوفسکی به عنوان بهترین مهاجم دنیا تنها ارلینگ هالند می تواند جانشین مناسبی برای او باشد. اما جذب این ستاره نروژی برای بایرن طبیعتا مشکل و یا حتی غیر ممکن است و هیچ بعید نیست باواریایی ها هر دو گزینه را با هم از دست بدهند.

با تمام این تفاسیر بایرن همچنان نمی خواهد تحت فشار و عجولانه وارد مذاکره با لوا شود. اما اگر این اتفاق هم بیفتد با توجه به قوانین حقوقی باشگاه، سرنوشت تمدید به کجا می انجامد.

بر اساس گزارش اشپورت وان بایرن مونیخ ممکن است نتواند بیش از مبلغی که لواندوفسکی در حال حاضر دریافت می کند، به او پیشنهاد بدهد. بنا بر قانون داخلی باشگاه دستمزد هیچ بازیکنی نمی تواند بیش از 25 میلیون یورو باشد و این درجالیست که  لواندوفسکی در حال حاضر بین 23 تا 25 میلیون یورو درآمد ناخالص در سال دارد با توجه به کاهش آزادی عمل مالی ناشی از همه‌گیری کرونا، نمی‌توان انتظار داشت که بایرن بتواند دستمزد بیشتری به او بپردازد - به خصوص که اکنون سقف حقوق داخلی نیز در باشگاه تعیین شده است.

بنابراین می توان اینگونه برداشت نمود که بایرن قرار است درحالیکه یک سال از قرارداد بهترین بازیکن جهان باقی مانده، با او برای تمدید مذاکره کند و در این بین نمی تواند حقوق بیشتری هم به او پیشنهاد دهد! پایان این مسیر چیست؟ به ترکستان یا....

منبع
برچسب ها: روبرت لواندوفسکی مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.