لواندوفسکی گل‌ها را می زند، مانوئل نویر آخرین خط دفاعی است. کیمیش تیم را به جلو می برد. اما دیویس است که باعث می شود همه چیز در بایرن درست انجام شود.

بایرن مونیخ از ابتدای نیم فصل از چپ پای کانادایی خود محروم بوده است. چرا که او به دلیل عارضه قلبی پس از ابتلا به کرونا از شرایط بازی دور بوده است. دیویس 21 ساله از این جهت تنها  16 بازی در بوندسلیگا و در مجموع 1269 دقیقه توانست برای بایرن بازی کند. با بررسی آماری دیدارهای بایرن می توان دید که تیم ناگلزمن با دیویس شرایط مطلوب تری را پشت سر گذاشته است.

 

بایرن میانگین امتیاز 2.5 را به همراه دیویس و 2.1 را بدون او تجربه کرده است. ترکیب بایرن با دیویس در آمار گلزنی نیز جلوتر است 3.25 در برابر 2.63

 

دلمان برای فونزی تنگ شده است. او بازیکن مهمی برای ما است

 

صحبت ناگلزمن به نظر بسیار کلی است. ولی مربی 34 ساله بایرن مونیخ در طول مدت کار خود در مونیخ این گفته خود را تکرار کرده است و با نگاهی عمیق تر می توانیم متوجه شویم که نقش ملی پوش کانادایی در بایرن ارزش بالایی دارد. در دو فصل گذشته حضور دیویس و به خصوص ششگانه بایرن شاهد عملکرد عالی او بودیم. سرعت او به خوبی می توانست مدافعین و مهاجمین حریف را پشت سر بگذارد و توپ های نهایی نقش مهم خود را ایفا کند. زمانی که ناگلزمن جانشین هانسی فلیک شد دیویس را مرد کلیدی برای خلق بازی در تیم خود دید. بازیکنی چون لواندوفسکی، توماس مولر و نویر سال هاست که کار خود را انجام می دادند و سرمربی جدید به دنبال ایجاد ساختار و رساندن تیم خود به سطح جدید بود.

 

بایرن با 4-2-3-1 به قهرمانی رسیده بود و ناگلزمن با چنین چینیش کار خود را شروع کرد.شروعی خوب، آنها پس از 10 بازی 38 گل زده بودند و در صدر قرار داشتند. ناگلزمن پس از آن شروع به تغییر تاکتیکی کرد کاری که او قبل تر در هوفنهایم و لایپزیگ پیاده کرده بود. تغییر از 4 به 3 به دفاع و به عکس

 

زمانی که بایرن توپ را در اختیار نداشت و در حالت دفاعی بود، دیویس در موقعیت خود در سمت چپ به مدافع چهارم تیم تبدیل می شد و هنگامی که در حمله قرار می گرفت او نقش وینگر مستقیم را بازی می کرد. لروی سانه نیز از سمت چپ به داخل زمین حرکت کرد و شماره 10 دوم را در کنار مولر ایجاد می‌کرد. بنجامین پاوارد، مدافع راست این حرکت را در سمت دیگر تقلید نمی‌ کرد و  عقب می‌ماند و یک دفاع سه نفره در کنار دو مدافع میانی تشکیل می‌دهد. این تاکتیک  تیم از یک 4-2-3-1 به سرعت به یک 3-2-4-1 تبدیل می شود و کلید پشت سر این تغییر سرعت سرعت دیویس است. او سریعترین بازیکن بایرن در این فصل با سرعت 36.04 کیلومتر بر ساعت است و در واقع دومین بازیکن سریع بوندسلیگا است (از زمان شروع جمع آوری اطلاعات در سال 2011)  36.37 کیلومتر در ساعت است.

 

برای اینکه تصوری از حضور دیویس در تیم داشته باشیم به این اعداد توجه کنیم: از 18 گلی که بایرن در 18 بازی اول دریافت کرد، 56 درصد در نیمه سمت راست و 44 درصد باقیمانده در بخش دیویس بود.در حال حاضر 27 بازی انجام شده و این ارقام یکی شده است. همانطور که گفته شد، در انتهای دیگر زمین، حضور او به سانه اجازه  می داد نقش آزاد تری داشته باشد و از راست به چپ تغییر مکان می داد. ناگلزمن سعی کرده تا این تاکتیک را در غیاب دیویس با استفاده از یک چهار بازیکن هجومی پشت سر لواندوفسکی،  سرژ گنابری، مولر، سانه و کینگزلی کومان حفظ کند. با این حال، او دفاع خود را کامل نکرده است. ناگلزمن گفته است که کومان در فرم فعلی (از لحاظ هجومی) غیرقابل حذف است. اما او و گنابری وقتی قادر به نقش  مدافعان کناری نیستند. عمر ریچاردز نیز در در پست چپ مورد استفاده قرار گرفت. برای نمونه در پیروزی 4-1 مقابل گرویتر فورت، اما او تعویض شد و در نیمه دوم با عقب افتادن بایرن، ترکیب تغییر کرد.

 

نکته این است که بایرن و در واقع تعداد بسیار کمی از تیم‌ها در سراسر جهان بازیکنی با کیفیت دیویس دارند که به آن‌ها امکان تطبیق تاکتیکی مورد نظر ناگلزمن را می‌دهد. اعداد همچنین نشان می دهد که باشگاه مونیخی به سطح بالای مورد انتظار خود با او نزدیک تر است. آنها همچنان در صدر هستند و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز راه یافته اند. چرخ‌دنده‌ها همچنان در حال چرخش هستند، اما ناگلزمن خوشحال می‌شود که دیویس را به‌زودی برمی‌گردد و به او اجازه می‌دهد تا تمام ابزارهای خود را در حمله و دفاع داشته باشد.

منبع
برچسب ها: آلفونسو دیویس مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.