به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، بایرن مونیخ، نصیر مزروعی، مدافع ملی پوش مراکشی را به مونیخ منتقل کرد، مزروعی 24 ساله با قراردادی 4 ساله پا در آلیانس آرنا می گذارد.

نگاهی داریم به او...
نصیر مزروعی

باشگاه: بایرن مونیخ
پست: دفاع راست
کشور: مراکش (12 بازی ملی / دو گل)

 

مزروعی در شهر لیدردورپ هلند به دنیا آمد. در سن هفت سالگی به تیم جوانان آژاکس پیوست. مزروعی بیشتر به عنوان یک هافبک بازی می کرد. او در ابتدا نتوانست تاثیری مهمی داشته باشد تا زمانیکه اریک تن هاگ سرمربی وقت آژاکس تصمیم گرفت روی بازیکن باند قامت خود حساب باز کند. او در 4 فوریه 2018 نخست بازی برای تیم اصلی آژاکس انجام داد. مزروعی در بازی برابر ناک بردا به صورت تعویضی وارد زمین شد.


مزروعی فصل 2017/18 را با 8 بازی در لیگ برتر هلند به پایان خواهد رساند. او بیشتر در پست هافبک میانی بازی کرد. با این حال، در آوریل همان فصل بود که قرار بود همه چیز به شکلی دیدنی برای ملی پوش مراکشی تغییر کند. این بازیکن 20 ساله در دیداری به عنوان مدافع راست بازی کرد و این پست را برای خود کرد.

در فصلی که آژاکس او را به عنوان استعداد سال خود انتخاب کرد، مزروعی با زدن 4 گل و 4 پاس گل در 48 بازی باورنکردنی در تمامی رقابت ها، یک دابل در لیگ و جام حذفی به دست آورد. مزروعی در فصل 2018/19 برابر بایرن تیم آتی خود در لیگ قهرمان بازی کرد. او در آن بازی که در مونیخ برگزار می شد گل تیمش را در دقیقه 22 به ثمر رساند و باعث تساوی 1 بر 1 شد. آژاکس در آن فصل تا مرحله نیمه نهایی بالا رفت. مزروعی یک دابل دیگر در فصل 2020/21 به دست آورد و پیش از به آژاکس کمک کرد تا با رکورد 100 درصدی از گروه لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2021/22 صعود کند. بازیکن ملی پوش مراکشی با 5 گل و 4 پاس گل در 34 بازی رقابتی در فصل 2021/22 کار خود را در تیم هلند پایان داد.

درست مانند مدافع کناری راست فعلی لیورپول ترنت الکساندر-آرنولد، مزرعی دوست دارد در نیمه حریف بازی کند، جایی که او از تک به تک شدن لذت می‌برد و در برنامه هجومی تیمش شرکت می کند. اما چیزی که مزروعی را از بقیه متمایز می کند، همه کاره بودن اوست. به عنوان مثال، در طول رقابت بسیار موفق خود در فصل 2018/29، او در هر دو سمت دفاعی و در هافبک دفاعی و مرکزی بازی کرد.


مزروعی پیش از اینکه در آکادمی آژاکس پذیرش شود 4 بار رد شد. او به یاد می آورد: اولین بار من گفتند خیلی سبک وزن هستم. درد داشتم. من پسر کوچکی بودم و گریه می کردم. پس از چهارمین امتحان، نامه پذیرش دریافت کردم.

 

صالح‌حمیدزیچ در مورد مزروعی:

نصیر بازیکنی است که در سمت راست به شدت و از جلو پرس می کند. ما چنین ذهنیت از او را دوست داریم - او برای بازی در بایرن مشتاق است

 

اولیور کان:

نصیر مزروعی سنگ بنای بعدی برای تقویت بیشتر تیم ما به صورت هدفمند است. ما دوباره اهداف بزرگی را برای فصل جدید در نظر گرفتیم و بازیکنانی مانند نصیر مزروعی تیم ما را توسعه می دهد. ما همچنین مشتاقیم که دوباره با او در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کنیم و می‌خواهیم در سال‌های آینده موفقیت‌های زیادی را با هم جشن بگیریم

 

اریک تن هاگ:

من معتقدم مزروعی بهتر از سرخینیو دست است.

 

ناگفته نماند صحبت هایی از علاقه بایرن به دست مدافع بارسلونا شده بود که البته هیچ گاه از سوی سران بایرن تایید نشد.

منبع
برچسب ها: نصیر مزروعی مقالات
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.