به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، اولی هوینس گفت نمی توان همزمان خواهان قهرمانی در اروپا بود و قانون 50+1 را حفظ کرد.

اولی هونس، رئیس افتخاری بایرن مونیخ در مورد مسائل مختلفی از جمله قانون 50+1 در فوتبال باشگاهی آلمان و همچنین نقل و انتقالات بایرن مونیخ صحبت کرد.


اولی هوینس در مورد عدم تمدید قرارداد سرژ گنابری گفت:

 من اطلاع دارم که او پیشنهاد بسیار خوبی از بایرن دریافت کرده است. حالا همه چیز به خودش بستگی دارد که تصمیم بگیرد.


وی در مورد خرید سادیو مانه از لیورپول گفت:

 برای خودنمایی این خرید را انجام ندادیم بلکه می خواستیم تیم مان را قوی تر کنیم. وقتی مشخص شد که چنین انتقالی امکان پذیر است، همه مشتاق آن بودیم. هیچکس در بایرن مخالف خرید مانه نبود. مدیر ورزشی ما، حسن صالح حمیدزیچ طی تابستان به سختی در حال کار کردن بوده است. کار ما در بازار هنوز کاملا تمام نشده اما تا اینجا فکر می کنم تیم خوبی برای ناگلزمن فراهم کرده ایم.

 

برخلاف دیگر لیگ های معتبر اروپایی، قانون 50+1 در آلمان مانع سرمایه گذاری خارجی ها در فوتبال این کشور شده است. اولی هوینس در این مورد گفت:

 من قبلا مخالف لغو این قانون بودم اما حالا ایتالیایی ها و انگلیسی ها در حال فاصله گرفتن از ما هستند. اگر می خواهیم بخشی از فوتبال برتر اروپا باشیم، مجبوریم قانون 50+1 را تغییر دهیم. این قانون می تواند لغو شود. از سویی ما می خواهیم لیگ قهرمانان را ببریم، از سوی دیگر می خواهیم به قانون 50+1 بچسبیم. نمی توان هر دو را با هم داشت. حضور سرمایه گذاران و پایداری اقتصادی مانع یکدیگر نیستند. بیایید به لیورپول نگاه کنیم. مالک آنها یک آمریکایی است اما باز هم هر بار سرود "هرگز تنها قدم برنخواهی داشت" را می خوانند، مو به تن شما سیخ می شود. این دو موضوع در تضاد با هم نیستند.
به طور خلاصه قانون 50+1 می‌گوید هیچ باشگاهی نمی‌تواند بخش اصلی سهام خود را به یک سرمایه‌ گذار واحد واگذار کند و این هواداران هستند که با در دست داشتن بیش از 50 درصد سهام باشگاه، حق اصلی رای دادن را حفظ می‌کنند. لیگ فوتبال آلمان می‌گوید هیچ سهامدار تجاری حق ندارد بیش از 49 درصد حق یک باشگاه را در اختیار داشته باشد. بنابراین سرمایه گذاران خارجی یا آلمانی، میلی برای خرج کردن در آلمان ندارند.

 

گفته می شود اگر بایرن مونیخ اجازه جدایی به روبرت لواندوفسکی ندهد، مهاجم لهستانی در تمرینات پیش فصل شرکت نمی کند و به نوعی اعتصاب می کند. هوینس در این مورد گفت:

 روبرت لواندوفسکی مریض نیست و بهانه های دیگری هم ندارد که بخواهد در تمرینات حاضر نشود. روبرت یک ورزشکار است و همیشه بی نقص رفتار کرده است. من مطمئنم او فصل آینده در بایرن بازی خواهد کرد.

منبع
برچسب ها: اولی هوینس
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام نمایید.