بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
یولیان ناگلزمان: بازی مقابل تیم‌های تدافعی چندان جذاب نیست؛ سادیو مانه تیم را نسبت به خود در اولویت قرار می‌دهد

یولیان ناگلزمان: بازی مقابل تیم‌های تدافعی چندان جذاب نیست؛ سادیو مانه تیم را نسبت به خود در اولویت قرار می‌دهد

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، یولیان ناگلزمان در مورد رویارویی با حریفان که سبک تدافعی در پیش می‌گیرند، صحبت کرده است

در چارچوب هفته دوم بوندسلیگا، یک‌شنبه بایرن مونیخ در آلیانتس آرنا میزبان وولفسبورگ خواهد بود.

به نقل از سایت بایرن مونیخ، یولیان ناگلزمان در کنفرانس خبری پیش از بازی در مورد رویارویی با وولفسبورگ، شرایط بازیکنانی مانند ماتیاس دلیخت و لروی سانه، نیکو کواچ و برخی دیگر از مسائل صحبت کرده است.

 

ناگلزمان در مورد اینکه آیا مقابل وولفسبورگ، ترکیب خود را تغییر خواهد داد یا خیر، گفت:

 به عنوان یک مربی وقت می‌خواهید چیزی را تغییر دهید، باید دو یا چند چیز را در نظر داشته باشید. دو جنبه برای اینکار وجود دارد، یک عملکرد هر بازیکن و دو حجم کاری آن بازیکن است. در حال حاضر، نیازی به هیچ یک از این نکات نیست. در جریان دو بازی گذاشته همیشه تعویض‌هایی داشته‌ایم که این برای بازیکنان اهمیت داد.  فعلا دلیلی برای ایجاد تغییر وجود ندارد و من نیز چنین انتظاری ندارم. مگرنه اینکه اتفاق غیر قابل پیش‌بینی رخ دهد.

 

قانون پنج تعویض در هر بازی که پس از شیوع ویروس کرونا به فوتبال آمده بود، از این فصل تبدیل به یکی از قوانین دائمی شده است. ناگلزمان در این‌باره گفت:

  فکر می‌کنم داشتن پنج گزینه تعویض، بسیار خوب است. من از این تعداد راضی هستم.


 ناگلزمان در مورد اینکه آیا بازی بایرن مونیخ نسبت گذشته سریع‌تر شده است، گفت:

 ما خیلی سریع‌تر نشدیم اما سرعت بازی بالایی مخصوصا در یک سوم نهایی داریم. به خاطر آنکه بازیکنانی را در اختیار داریم که دوست دارند با یکدیگر بازی کنند و مدام در حرکت باشند.

 

لروی سانه در دو بازی اخیر بایرن مونیخ در ترکیب اولیه حضور نداشته است. ناگلزمان در مورد شرایط او گفت:

  بدیهی است که او از قرار نگرفتن در ترکیب اصلی، راضی نباشد. اما شرایط او هم درست مانند ماتیاس دلیخت است و رقبای او عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده‌اند. جمال موسیالا عملکرد خوبی دارد. لروی کسی نیست که از اینکار ناراحت شود. شما همیشه به بازیکنان‌تان و نیمکتی که بتواند تفاوت‌ها را رقم بزند، نیاز خواهید داشت.


 یولیان ناگلزمان در مورد زوج لوکاس هرناندز و دایو اوپامکانو در قلب خط دفاعی بایرن مونیخ، گفت:

  هر دو تمرکز بالایی روی کار خود دارند و از انجام دادن اشتباهات ساده دوری می‌کنند. آن‌ها هنگام در اختیار داشتن توپ صبور هستند و کیفیت پاس بهتری پیدا کرده‌اند. این یک مزیت برای اوپامکانو است که با آمادگی بالا از تعطیلات بازگشته است. او در حال حاضر، عملکرد بسیار خوبی دارد.

 

 یولیان ناگلزمان در مورد سادیو مانه و تاثیری که از خود بر روی تیم می‌گذارد، گفت:

  می‌توانید سخنان یورگن کلوپ را بخوانید. سادیو از روز اول باعث بهتر شدن باشگاه و تیم می‌شود. او بسیار متواضع و خاکی است. او قبلا موفقیت‌های زیادی کسب کرده و در عین حال بسیار فروتن است. بازیکنی که همیشه می‌خواهد برنده شود و تیم را نسبت به خود در اولویت قرار می‌دهد. او در تیم، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

 

مارسل زابیستر فصل گذشته چندان عملکرد خوبی را از خود به نمایش نگذاشت اما در فصل جدید و دو بازی اخیر بایرن مونیخ، نمایش‌های قابل قبولی را از خود ارائه کرده است. ناگلزمان در مورد وضعیت این هافبک اتریشی گفت:

  پیشرفت خوبی داشته است. او بازیکنی با کیفیتی است. سال گذشته کمی عقب‌تر بازی می‌کرد و باید بیش‌تر احتیاط می‌کرد. او از نظر دفاعی برای ما اهمیت زیادی دارد و در کانتر پرس بسیار موثر است. جلوی فرانکفورت از به وجود آمدن چندین ضد حمله جلوگیری کرد. او همچنین توانایی بسیار خوبی برای سرعت بخشیدن به بازی دارد. اکنون اعتماد به نفس بیش‌تری دارد و در تیم نیز محبوب است.

 

 یولیان ناگلزمان در پست بازی توماس مولر و تغییر آن نسبت به فصل گذشته، گفت:

  توماس مولر در پستی بسیار شبیه به فصل گذشته‌اش بازی می‌کند. او توانایی خوبی در تشخیص فضا‌ها دارد و با سرژ گنابری نیز به خوبی هماهنگ است. در این پست، او می‌تواند مدام نقش خود را میان یک مهاجم و یک هافبک تهاجمی تغییر دهد. او تا پیش از این رایمدویتر (متخصص فضا‌ها) نامیده می‌شده است و از پس انجام اینکار به خوبی بر می‌آید. با وجود تجربه و دستاورد‌هایش، خود را بسیار درگیر می‌کند و خیلی کنجکاو است. برای رسیدن به هدفی که من و او می‌خواهیم، بسیار تلاش می‌کند. این یکی از دلایلی است که او در طی این سال‌ها، بازیکن موفقی بوده است.

 

 لئون گورتسگا در تمرینات پیش فصل بایرن از ناحیه زانو مصدوم شده و مدتی از میادین دور خواهد بود. ناگلزمان در مورد وضعیت این بازیکن گفت:

  او اکنون در حال دویدن است و مدتی طول می‌کشد به تمرینات تیمی بازگردد. او زمان مورد نیاز خود برای ریکاوری را دریافت خواهد کرد و من مدام نمی‌پرسم چه زمانی باز خواهد گشت. البته دوست دارم دوباره در دسترس باشد. روند بهبودی او از آنچه که تصور می‌کردیم، سریع‌تر بوده است.

 

 یولیان ناگلزمان در مورد پل وانر و گابریل ویدوویچ بازیکنان جوان بایرن مونیخ، گفت:

  از آن‌ها بسیار راضی هستم. پل وانر و گابریل ویدوویچ، عملکرد خوبی در پیش فصل داشتند و فاصله زیادی با تیم اول ما ندارند. البته ما چندین ستاره در پست‌های آن‌ها در درون تیم داریم. پل هنوز خیلی جوان است و در بازی دربی زیر 19 سال، زمان بازی خود را دریافت خواهد کرد. گابی نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است. او یکی از بزرگ‌ترین استعداد‌های آلمان در پست خود است. او بسیار سخت کوش و متواضع است. خواهیم دید چه چیزی برای حرفه او منطقی‌تر خواهد بود و سپس تصمیم می‌گیریم.

 

 یولیان ناگلزمان در مورد نیکو کواچ، گفت:

  من ارتباط شخصی با او ندارم و بنابراین او را زیاد نمی‌شناسم. اما با توجه به آنچه که دیدم، او یک مربی احساسی است. برای او با وولفسبورگ آروزی موفقیت دارم. البته نه در یک‌شنبه بلکه در بازی‌های بعدی‌شان.

 

 ناگلزمان در مورد بازی در برابر تیم‌هایی که سبک بازی تدافعی را در پیش می‌گیرند، گفت:

  به کار گیری این شیوه مقابل بایرن مونیخ، طبیعی است. ما این هفته دوباره تمرین کردیم تا ببینیم وقتی حریف‌مان تدافعی‌تر بازی می‌کند، شرایط به چه صورت پیش می‌رود. ما روی ایجاد حفره در ساختار تیمی حریفان‌مان کار خواهیم کرد. بازی در مقابل چنین حریفانی، چندان آسان و جذاب نیست. اما من فکر نمی‌کنم وولفسبورگ در روز یک‌شنبه به این صورت باشد و شیوه متفاوتی از پرسینگ را به کار خواهند گرفت. مطمئن هستم بازی جذابی خواهد بود. وولفسبورگ نیز استاندارد‌های بالایی دارد. آن‌ها هم به دنبال پیروزی هستند.

 

پاتریک ویمر و یاشوا گیلاووگی پس از اتمام دوره انتقال قرضی‌شان در آرمینیا بیله فلد و بوردو به وولفسبورگ بازگشتند و در جریان تساوی 2-2 مقابل وردربرمن در هفته گذشته، عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. ناگلزمان در مورد بازی مقابل وولفسبورگ و این دو بازیکن، گفت:

  وولفسبورگ بازیکنان تازه وارد جالبی دارد. پاتریک ویمر عملکرد خوبی را از خود آرمینیا بیله فلد به نمایش گذاشت. با یاشوا گیلاووگی نیز ثبات بیش‌تری دارند. آن‌ها خط دفاعی بسیار سریعی دارند و عبور از آن دشوار خواهد بود. سعی می‌کنند زمین را کوچک نگه دارند و فشردگی زیادی دارند. انتظار ندارم در کل بازی فقط دفاع کنند، آن‌ها نیز به دنبال کسب امتیاز از این بازی هستند. من انتظار یک بازی باز از آن‌ها ندارم اما انتظار یک اتوبوس پارک شده را هم نیز ندارم.

 

در نظرسنجی نشریه کیکر، کریستین استرایش سرمربی فرایبورگ به عنوان برترین مربی سال 2022 آلمان انتخاب شد. ناگلزمان در این‌باره، گفت:

  او یک نماد در فرایبورگ و به طور کلی در بوندسلیگا است. او تیمش را به یک تیم برتر تبدیل می‌کند. او مرد سرسختی است و یک لجبازی باحال دارد. او تنها می‌خواهد باعث پیشرفت پسرانش شود و به دیگر مسائل زیاد اهمیتی نمی‌دهد. به نظر من، او باورنکردنی است.

منبع