بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
ماتیاس دلیخت: با رفتن به یوونتوس می‌خواستم به مدافع بهتری تبدیل شوم

ماتیاس دلیخت: با رفتن به یوونتوس می‌خواستم به مدافع بهتری تبدیل شوم

به گزارش مرجع خبری بایرنی ها، ماتیاس دلیخت در مورد تفاوت سبک بازی یوونتوس و بایرن مونیخ صحبت کرده است.

ماتیاس دلیخت در این پنجره نقل و انتقالاتی با مبلغ 10+67 میلیون یورو از یوونتوس به بایرن مونیخ پیوست و قراردادی پنج ساله با این باشگاه امضا کرد.

ماتیاس دلیخت پس از پیوستنش به بایرن مونیخ، بار‌ها از تفاوت سبک بازی این تیم با یوونتوس صحبت کرده است. او اکنون نیز در مصاحبه با تلگراف هلند بار دیگر درباره این موضوع، صحبت کرده است.

 

دلیخت در این‌باره گفت:

 من با تمرینات یولیان ناگلزمان احساس راحتی می‌کنم. زیرا همه این تمرینات با توپ هستند و نیاز به فکر بیش‌تری دارند. من در یوونتوس یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌ها، روز‌های خوبی را پشت سر گذاشتم. منظور بدی ندارم اما در اینجا به شکل کامل متفاوتی فوتبال بازی می‌کنیم. در بایرن به دلیل سبک برسینگ، سبک بازی بسیار فیزیکی و فشرده‌ای داریم. اما در ایتالیا بازی‌ها تاکتیکی‌تر هستند و بیش‌تر شبیه یک بازی شطرنج است. من بسیار خوشحالم که توانستم در یوونتوس به این شکل بازی کنم زیرا چیز‌های زیادی از آن یاد گرفتم.

 

 دلیخت در ادامه افزود:

  دلیل رفتنم به یوونتوس این بود که به مدافع بهتری تبدیل شوم، حتی با وجود سبک بازی متفاوت که در تیم ملی هلند داشتیم. در یوونتوس اغلب مجبور بودم در پست خود بمانم اما در بایرن مونیخ، می‌خواهم سبک بازی خود در آژاکس را احیا کنم. سبک بازی ناگلزمان بسیار نزدیک‌تر به چیزی است که لوئیس فن خال از مدافعانش می‌خواهد. خط دفاعی بالا، پرس زیاد و بازی رو به جلو. من فکر می‌کنم انتقالم به بایرن می‌تواند برای تیم ملی هلند نیز مفید باشد.


 دلیخت در مورد اینکه آیا از لوئیس فن خال سرمربی فعلی تیم ملی هلند و سرمربی پیشین بایرن مونیخ درباره انتقالش به این باشگاه مشورت گرفته است یا خیر، گفت:

  از او نخواستم تا مرا راهنمایی کند اما در مورد انتقالم با او صحبت کردم و به من گفت که روز‌های خوبی را در مونیخ سپری کرده است.

 

 مدتی پیش لئوناردو بونوچی از ماتیاس دلیخت به دلیل مصاحبه‌هایش در گذشته انتقاد کرد. حال دلیخت نسبت به این موضوع واکنش نشان داده است. دلیخت در این‌باره گفت:

  من در ماه ژوئن همانطور که خود باشگاه فکر می‌کرد، گفتم که کسب رتبه چهارم در دو فصل متوالی برای یوونتوس به اندازه کافی خوب نیست. این حمله به یوونتوس نبود. من همیشه برای این باشگاه احترام زیادی قائل هستم. اما این برای من یک واقعیت بود که هیچکس نمی‌توانست از آن راضی باشد. شاید منظورم را اشتباه متوجه شده باشند. هرگز فراموش نمی‌کنم که هم تیمی‌های سابقم به من در رشدم به عنوان یک فوتبالیست و یک فرد چگونه کمک کردند.

منبع