بزرگترین سایت خبری بایرن مونیخ در ایران
تاپمولر برای ناگلزمان، مثل فلیک برای لو

تاپمولر برای ناگلزمان، مثل فلیک برای لو

کمک مربیان را می توان چهره های اغلب نادیده گرفته شده و نامشخص روی نیمکت دانست؛ افرادی که در کنار نام های بزرگ گم می شوند. شما قطعا نام ژوزه مورینیو را شنیده اید، اما ژائو ساکرامنتو را چطور؟ زولت لو؟ آلبرت استیوونبرگ؟ و تا چند سال قبل هانسی فلیک ؟

در حالی که توماس مولر و جاشوا کیمیش در زمین بایرن مونیخ را هدایت می کنند، دینو توپمولر 41 ساله، دست راست سرمربی تیم جولیان ناگلزمن در روی نیمکت است. بایرن تابستان گذشته با پرداخت مبلغی شش رقمی به لایپزیگ و به اصرار ناگلزمن ، تاپمولر را نیز به مونیخ آورد؛ اقدامی که انتقادات زیادی را به خود جلب کرد، اما تاپمولر نشان داده و می دهد که ارزشش را دارد.

دینو که فرزند کلاوس تاپمولر معروف است، تنها در سال آخر ناگلزمن به لایپزیگ آمده بود، اما مربی فعلی بایرن را به قدری تحت تاثیر قرار داد که او بایرن را برای ادامه همکاری در مونیخ مجاب کند. هنگامی که ناگلزمن در سال گذشته به دلیل کووید یک سری از بازی‌های را از دست داد، تاپمولر در 4 بازی بعنوان نفر اول روی نیمکت بایرن نشست و 3 پیروزی پرگل و البته یک شکست در جام حذفی کسب کرد.

با این حال، این یک تجربه تا حد زیادی مثبت برای مردی بود که برایش فرق نمی کند نفر اصلی کادرفنی باشد، یا یک دستیار:"من معتقدم که نحوه مدیریت شاید مهمتر از تخصص و جایگاه یک فرد باشد . بازیکن باید شما را به عنوان یک مربی و همچنین به عنوان یک فرد بپذیرد."

تاپمولر قبلاً سابقه سرمربیگری هم دارد. او در آلمان ، لوکزامبورگ و دسته دو بلژیک نفر اول نیمکت بوده و در این بین تیم لوکزامبورگی اش را به مرحله گروهی لیگ اروپا نیز رسانده:" این جاه طلبی و هدف من است، اما در نقش فعلی ام در اف سی بایرن احساس راحتی می کنم. از این رو دلیلی وجود ندارد که بخواهم چیزی را در حال حاضر تغییر دهم."

فصل 2022/23 با اتفاقات خوب برای بایرن در حال گذر است . بنظر می رسد ناگلزمان راهش را پیدا کرده اما در این بین دیگر تاپمولر در سایه نیست .نام او بعد از گل جاشوا کیمیچ در بازی افتتاحیه بوندسلیگا باردیگر بر سر زبان ها افتاد.

کیمیچ اولین گل فصل جدید بوندسلیگا را با یک ضربه ایستگاهی غیرمعمول به ثمر رساند. بلافاصله پس از گل، او به سمت نیمکت دوید تا مردی که نقش مهمی در خلق گل داشت را در آغوش بگیرد: دینو تاپمولر.

کیمیش پس از بازی گفت:" ما ضربات آزاد زیادی را با او تمرین کردیم ." تاپمولر قبل از بازی به بازیکنان ایستگاهی زن تیمش گفته بود که :تراپ همیشه کمی جلوتر می ایستد و موقع ضربه ایستگاهی، می توانید آن را امتحان کنید." و کیمیش هم آن را امتحان کرد.

احتمالا جشن شادی گل کیمیش با تاپمولر اخرین صحنه از این مربی در این فصل نخواهد بود.

منبع